Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୬୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୦୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୨୦୮୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା ଭୀମସାରରେ ଅଘଟଣ, ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଣ୍ଡି ପୋଡିଗଲା ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ଓ ପ୍ଲାଜମା ବ୍ୟାଙ୍କର ୫ଟି ଫ୍ରିଜର
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||

ରାତି ସାରା ଅଲିବାଗ୍ ଜେଲର କୋଭିଡ୍ କେନ୍ଦ୍ରରେ ରହିଲେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀ

5/11/2020 at 1:18 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୫/୧୧ : ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଅଲିବାଗରେ ନଭେମ୍ବର ୪ ତାରିଖରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭିର ମୁଖ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ରାତି ସାରା ଏକ ସ୍କୁଲରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସ୍କୁଲକୁ ଅଲିବାଗ ଜେଲର କୋଭିଡ କେନ୍ଦ୍ର ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି। ଜଣେ ଈଂଟରିୟର ଡିଜାଇନରଙ୍କୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ଉସୁକାଇବା ଅଭିଯୋଗରେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାୟଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର ଅଲିବାଗ ଅଦାଲତରେ ଏହି ମାମଲାରେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀ ଓ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ନଭେମ୍ବର ୧୮ ତାରିଖ ଯାଏଁ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ୧୪ ଦିନିଆ ହେପାଜତକୁ ନେବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ କୋର୍ଟ କହିଥିଲେ ଯେ ହେପାଜତକୁ ନେଇ ପଚରାଉଚୁରା କରିବା ଦରକାର ନାହିଁ।

ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମେଡିକାଲ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଏକ ସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ମେଡିକାଲ ଯାଞ୍ଚ ପାରେ ତାଙ୍କୁ ଅଲିବାଗ ନଗର ପରିଷଦ ସ୍କୁଲକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ରାତିରେ ସେ ସେଠାରେ ରହିଥିଲେ। ଏହି ସ୍କୁଲକୁ ଅଲିବାଗ ଜେଲର କୋଭିଡ କେନ୍ଦ୍ର କରାଯାଇଛି।

ଆର୍କିଟେକ୍ଟ ଏବଂ ଈଂଟରିୟର ଡିଜାଇନର ଅନ୍ୱୟ ନାଇକ ଓ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ କଥିତ ଭାବେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ଉସୁକାଇବା ମାମଲାରେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀ ଓ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଧାରା ୩୦୬ ଓ ୩୪ ରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରାଯାଇଛି।

ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ କାଁନକାର୍ଡ ଡିଜାଇନ୍ସ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ଼ର ମାଲିକ ଅନ୍ୱୟ ନାଇକ ସୂଇସାଇଡ ନୋଟରେ ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀ, ଆଇକାଷ୍ଟଏକ୍ସ/ସ୍କିମିଡ଼ିଆର ଫିରୋଜ ମହମ୍ମଦ ଶେଖ ଓ ସ୍ମାର୍ଟ ୱାର୍କ୍ସର ନୀତିଶ ସାରଦା ତାଙ୍କର ବାକି ଟଙ୍କା ଦେଇନଥିଲେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି। ଶେଖ ଓ ସାରଦାଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଦିନ ଅଲିବାଗ ଅଦାଲତରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନଭେମ୍ବର ୧୮ ଯାଏଁ ହେପାଜତକୁ ପଠାଯାଇଛି। ଅଦାଲତଙ୍କ ଫଇସଲା ରାତି ୧୧ଟା ପରେ ଆସିଥିଲା। ନାଇକଙ୍କ ସୂଇସାଇଡ ନୋଟ ପୁନେର ଜଣେ ହସ୍ତଲେଖା ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପାଖକୁ ପଠାଯାଇଛି। ଏବେ ଯାଏଁ ଏହାର ରିପୋର୍ଟ ଆସିନାହିଁ। ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି ଗୁରୁବାର ଦିନ ହେବ।

ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀ ଏହି ମାମଲାରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ରଦ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରି ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ଉପରେ ବିଚାରପତି ଏସ ଏସ ସିଂଦେ ଓ ବିଚାରପତି ଏସ ଏସ କର୍ଣ୍ଣିକଙ୍କ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଶୁଣାଣି କରିବ। ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ, ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବା ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାମରେ ବାଧା ଦେବା, ତାଙ୍କୁ ହମଲା କରିବା, ଅଭଦ୍ର ଭାଷାରେ ଧମକ ଦେବା ଓ ସରକାରୀ ଦସ୍ତାବିଜ ଚିରିବା ମାମଲାରେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ, ତାଙ୍କ ପୁଅ ଓ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରାଥମିକ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଛି। ବୁଧବାର ଦିନ ଧାରା ୩୫୩, ୫୦୪, ୫୦୬ ଓ ସାର୍ବଜନିକ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରାଯାଇଛି।

   Related Posts