Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଗସ୍ତି ନୂଆଗାଁ ଓ ଚମାଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ଦ୍ବନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦ହଜାର ୭୮ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୭୩ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

ହଜାର ହଜାର କାଶ୍ମୀର ଯୁବକ ସେନାରେ ଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ଶ୍ରୀନଗରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ

12/10/2019 at 3:56 PM

ଶ୍ରୀନଗର- ଶ୍ରୀନଗରରେ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ରିକ୍ୟୁଟିମେଣ୍ଟ ରାଲିରେ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ କାଶ୍ମୀର ଯୁବକ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ଦକ୍ଷିଣ କାଶ୍ମୀର ଅଧିକାଂଶ ଯୁବକ ଏହି ରାଲିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ଲାଇଟ୍‌ ଇନ୍‌ଫା ଣ୍ଟ୍ରି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଏହି ରାଲି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଦକ୍ଷିଣ କାଶ୍ମୀରରେ ଥିବା ଅନନ୍ତନାଗ, କୁଲଗ୍ରାମ ଓ ପୁଲୁଓ୍ୱାମା ଜିଲ୍ଲାର ଯୁବକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ରିକ୍ୟୁଟିମେଣ୍ଟ ରାଲି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।
ସେନାର ୧୬୨ ଓ ୧୬୩ ପଦାତିକ ବାଟାଲିଅନ୍‌ ପାଇଁ ଖାଲିଥିବା ପଦବୀ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଏହି ରିକ୍ୟୁଟିମେଣ୍ଟ ରାଲି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା କମାଣ୍ଡିଙ୍ଗ ଅଫିସର୍‌ ଆର୍‌ଆର୍ ଶର୍ମା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ଆଗ୍ରହର ସହ ସ୍ଥାନୀୟ କାଶ୍ମୀର ଯୁବକ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ସେନା ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

ଗତ ବର୍ଷ ଏଥିରେ ୮୦୦ ଜଣ ଯୁବକ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବେଳେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ୨ହଜାର ଯୁବକ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଆହୁରି ଅନେକ ଯୁବକ କ୍ୟାମ୍ପ ବାହାରେ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ସନ୍ଦେଶ ରହିଛି । ମହାନ ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ ଦେଶର ଉନ୍ନତି ସୁରକ୍ଷାର ଅଂଶ ବନନ୍ତୁ ।
ଶ୍ରୀନଗରରୁ ୮୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରୁ ଆସିଥିବା ଦାନିଶ୍‌ ବଶୀର ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ଯୋଗ ଦେବେ ବୋଲି ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି । ସେ ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ସବୁ ବେଳେ ଇଚ୍ଛୁକ ଥିଲେ । ଏଥି ଯୋଗୁଁ ସେ ଆର୍ଥିକ ଭାବେ ସ୍ୱଚ୍ଛଳ ହେବେ ଓ ସେନାର ଅଂଶ ହୋଇ ପାରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।
କୁଲୁଗ୍ରାମରୁ ଆସିଥିବା ଅଖତର ନୁର୍‌ ସେ ଅଣ୍ଡର ଗ୍ରାଜୁଏଟ୍‌ ବା ସ୍ନାତକରେ ହୋଇ ନଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ଯୋଗ ଦେବାପାଇଁ ଇଚ୍ଛୁକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ସେ ସମସ୍ତ କାଶ୍ମୀର ଯୁବକଙ୍କୁ ସେନାରେ ଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ କହିଛନ୍ତି ।

ଏଠାକୁ ଆସିଥିବା ଅନେକ ଯୁବକ ଏହା ତାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଆର୍ଥିକ ଭାବେ ସ୍ୱଚ୍ଛଳ ହୋଇ ପାରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ୪ ଦିନ ପାଇଁ ଏହି ରିକ୍ୟୁଟିମେଣ୍ଟ ରାଲିର ଆୟୋଜନ କରାଯିବ ।

   Related Posts