Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ଲଦାଖ ଗସ୍ତରେ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ମୁକୁନ୍ଦ ନରୱଣେ କହିଲେ, ‘LAC ରେ ସ୍ଥିତି ଗମ୍ଭୀର’

4/09/2020 at 12:05 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪/୦୯ : ଭାରତ ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ଜାରି ଥିବା ଗତିବିଧି ସମୟରେ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଲଦାଖ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି ସେନା ମୁଖ୍ୟ ମନୋଜ ମୁକୁନ୍ଦ ନରୱଣେ | ସେ କହିଛନ୍ତି, ବାସ୍ତବିକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖା LAC ରେ ସ୍ଥିତି ଗମ୍ଭୀର ଓ ଉତ୍ତେଜନାପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି | ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି ଯେପରିକି ସୁରକ୍ଷା ଓ ଅଖଣ୍ଡତା ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବ |

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ୨-୩ ମାସରୁ ସ୍ଥିତି ଉତ୍ତେଜନାପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି କିନ୍ତୁ ଚୀନ ସହ ଉଭୟ ସୈନ୍ୟ ଓ ରାଜନୈତିକ ସ୍ଥରରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସମାଧାନ ନ ହେବା ଯାଏଁ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଜାରି ରହିବ | ଯାହାବି ମତଭେଦ ରହିଛି ତାହା ବାର୍ତ୍ତା ମାଧ୍ୟମରେ ସମାଧାନ କରିବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି |

ସେନା ମୁଖ୍ୟ ନରୱଣେ କହିଛନ୍ତି, ଯବାନଙ୍କ ମନୋବଳ ବହୁତ ଦୃଢ ଏବଂ ସେମାନେ ଯେକୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି | ଭାରତର ଯବାନ ଓ ଅଧିକାରୀ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଦକ୍ଷ ଏବଂ ଦେଶକୁ ଗୌରବାନ୍ୱିତ କରିବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି | ଲେହରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ | ସେ ଅଧିକାରୀ ଓ ଜେସିଓଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ପ୍ରସ୍ତୁତି ତଦାରଖ କରିଥିଲେ | ଯବାନଙ୍କ ମନୋବଳ ଦୃଢ ଅଛି ଏବଂ ସବୁ ପ୍ରକାର ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସେମାନେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି | 

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରମୁଖ ରକ୍ଷା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସିଡିଏମ ଜେନେରାଲ ବିପିନ ରାୱତ କହିଥିଲେ ଯେ ଭାରତର ସୈନ୍ୟବଳ ଚୀନର ଆକ୍ରମକ ଗତିବିଧି ସହ ଉଚିତ ତରିକାରେ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସକ୍ଷମ |

   Related Posts