Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ଚୀନ ସହ ଉତ୍ତେଜନା ମଧ୍ୟରେ ଲଦାଖରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ମୁକୁନ୍ଦ ନରୱଣେ, ଫିଲ୍ଡ କମାଣ୍ଡରଙ୍କ ସହିତ କରିବେ ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା

3/09/2020 at 12:56 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୩/୦୯ : ସେନା ମୁଖ୍ୟ ମୁକୁନ୍ଦ ନରୱଣେ ଲେହ ସ୍ଥିତି ତଦାରଖ କରିବାକୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଲଦାଖ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି | ଚୀନ ସହ ଉତ୍ତେଜନା ମଧ୍ୟରେ ଲଦାଖରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି ସେନା ମୁଖ୍ୟ | ଲଦାଖରେ ପହଞ୍ଚି ସେ ଫିଲ୍ଡ କମାଣ୍ଡରଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମୀକ୍ଷା କରିବେ | ଏଲଏସିରେ ରଣନୀତିକ ଢାଞ୍ଚାର ପରିଯୋଜନା ମଧ୍ୟ ତଦାରଖ କରିବେ | ଦୁଇ ଦିନିଆ ଗସ୍ତରେ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ମୁକୁନ୍ଦ ନରୱଣେ ସେନାଙ୍କ ଅପରେସନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ନେଇ ମଧ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା କରିବେ | 

ଭାରତ ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ବୁଧବାର ହୋଇଥିବା ସୈନ୍ୟ ବାର୍ତ୍ତାରେ କୌଣସି ସମାଧାନ ବାହାରିନଥିଲା | ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଉଭୟ ଦେଶର ସୈନ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଜାରି ରହିବ | ଚୀନର ପିପୁଲ୍ସ ଲିବେରେସନ ଆର୍ମି ସୈନିକଙ୍କ ତରଫରୁ ଭାରତୀୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ ପରେ ଉଭୟ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ଆହୁରି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ଉତ୍ତେଜନା କମ କରିବାକୁ ଉଭୟ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ସୈନ୍ୟ ବାର୍ତ୍ତା ଜାରି ରହିଛି |

ପୂର୍ବ ଲଦାଖରେ ପେଂଗାଙ୍ଗରେ ଯଥାସ୍ଥିତି ବଦଳାଇବା ପ୍ରୟାସରେ ଚୀନ ସେନାର ଉଗ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପରେ ଉଭୟ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଗତ ୩ ଦିନ ହେଲା କଥାବାର୍ତ୍ତା ଜାରି ରହିଛି | ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, ଉଭୟ ଦେଶର ବ୍ରିଗେଡ କମାଣ୍ଡର ସ୍ଥରୀୟ ଅଧିକାରୀ ଚୁଶୁଲରେ ସାକ୍ଷାତ କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts