Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ସେନାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ- ଚୀନର ପ୍ରତିଟି ଦୁଃସାହାସର ଦୃଢ ଜବାବ ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରୁହନ୍ତୁ

21/06/2020 at 3:08 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧।୦୬: ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ ରବିବାର ଚିଫ୍ ଅଫ ଡିଫେନ୍ସ ଷ୍ଟାଫ(ସିଡିଏସ) ଜେନେରାଲ  ବିପିନ ରାଓ୍ଵତ ଓ ତିନି ସେନାର ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ସହିତ ଲଦାଖର ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି। ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇର ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ବୈଠକ ପରେ ସଶସ୍ତ୍ର ବଳର ସେନାଙ୍କୁ ବାସ୍ତବିକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖା(LAC)ରେ ଚୀନ ସେନାର କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଦୁଃସାହାସର ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଭାବେ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଵାଧୀନତା ଦିଆଯାଇଛି।

ଏହା ସହିତ ଭାରତୀୟ ସେନାଙ୍କୁ ପୂର୍ବ ଲଦାଖ ଓ ଅନ୍ୟ ସେକ୍ଟରରେ ଚୀନର କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଦୁଃସାହାସର ମୁହଁତୋଡ ଜବାବ ଦେବା ପାଇଁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ ଚୀନ ସଂଲଗ୍ନ ସୀମାର ରକ୍ଷା ପାଇଁ ଭାରତ ଏବେ ନୂଆ ରଣନୀତି ସହିତ ଆଗକୁ ବଢୁଛି। ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥ ସୈନ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସୀମା, ଆକାଶ ମାର୍ଗ ଏବଂ ରଣନୈତିକ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ସମୁଦ୍ର ମାର୍ଗରେ ଚୀନର ଗତିବିଧି ଉପରେ କଡା ନଜର ରଖିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ପୂର୍ବ ଲଦାଖର ଗଲଓ୍ଵାନ ଉପତ୍ୟକାରେ ଭାରତ ଓ ଚୀନ ସୈନିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜାରି ଗତିରୋଧ ସୋମବାର ହିଂସାତ୍ମକ ସଂଘର୍ଷର ରୂପ ନେଇଥିଲା। ଏଲଏସିରେ ଚୀନ ସୈନିକ ସହିତ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷରେ ଭାରତର କମାଣ୍ଡିଙ୍ଗ ଅଧିକାରୀ(କର୍ଣ୍ଣେଲ)ଙ୍କ ସମେତ ୨୦ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ଯବାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଜବାବରେ ୪୩ ଚୀନ ସୈନିକ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ଅନେକ ଚୀନୀ ସୈନିକ ଗୁରୁତର ଭାବେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏହି ସଂଘର୍ଷରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ଗୁଳିମାଡ ହୋଇ ନାହିଁ। ଉଭୟ ପକ୍ଷର ସୈନିକ ପଥର, ଲୁହା ରଡ ଧରି ପରସ୍ପରକୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ।

   Related Posts