Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ଆଉଥରେ ହାରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି କିଙ୍କ୍ ଖାନ୍ : ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଆର୍ଯ୍ୟନ ଜାମିନ ମାମଲା ଲଢିବେ ମାନେସିନ୍ଦେ କିମ୍ବା ଅମିତ ଦେଶାଇ

23/10/2021 at 9:26 AM

ମୁମ୍ବାଇ, ୨୩/୧୦:  ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ ମାମଲାରେ କିଙ୍ଗ ଖାନ ଶାହରୁଖଙ୍କ ପୁଅ ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅଡୁଆ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ବାରମ୍ବାର ତାଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଖାରଜ ହେଉଛି । ଏବେ ସେ ଏନସିବି ହେପାଜତରେ ରହିଛନ୍ତି । ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ଜାରି ରହିଛି । ତେବେ ଆର୍ଯ୍ୟନଙ୍କ ମାମଲାର ତୁରନ୍ତ ଶୁଣାଣି ପାଇଁ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ଓକିଲ ସତୀଶ ମାନେସିନ୍ଦେ ।

ମାନେସିନ୍ଦେ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ଯେ, ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ । ଆର୍ଯ୍ୟନଙ୍କ ବଦଳରେ ଜଣେ ଆଇନଜୀବୀ କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସେ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ । ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣା ପଡୁଛି ଯେ, ଶାହରୁଖ ମୁମ୍ବାଇ ବାହାରର ଜଣେ ଓକିଲଙ୍କୁ ମାମଲା ଲଢିବା ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂରେ ଶୁଣାଣି ଅନୁରୋଧକୁ କୋର୍ଟ ପ୍ରତାଖ୍ୟାନ କରିଦେଇଥିଲେ । ଏବେ ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା ଆର୍ଯ୍ୟନଙ୍କ ବଦଳରେ କୋର୍ଟରେ କିଏ ହାଜର ହେଉଛନ୍ତି । କାରଣ ପୂର୍ବରୁ ମାନେସିନ୍ଦେ କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥିତ ହେଉଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସହ ବରିଷ୍ଠ କାଉନସେଲ୍ ଅମିତ ଦେଶାଇ ମଧ୍ୟ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଉପସ୍ଥିତ ହୋଇଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଆର୍ଯ୍ୟନଙ୍କୁ ଏନସିବି ଅକ୍ଟୋବର ୨ ତରିଖରେ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଡ୍ରଗ୍ସ କାରବାର ଅଭିଯୋଗରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇପିସି ୮(ଗ), ୨୦(ଖ), ୨୭, ୨୮, ୨୯ ଓ ୩୫ ଆଧାରରେ ଦଫା ଲାଗିଛି । ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କୁ ଅକ୍ଟୋବର ୪ ଯାଏଁ ଏନସିବି ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇଥିଲା । ପରେ ରିମାଣ୍ଡ ଅବଧିକୁ ଅକ୍ଟୋବର ୭କୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା । ସେବେଠାରୁ ସେ ଜାମିନ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଜାମିନ ମିଳୁନାହିଁ ।

ପ୍ରଥମେ ଜଷ୍ଟିସ ଆରଏମ ନେରଲିକର ଜାମିନ ଆବେଦନ ଖାରଜ କରିଥିଲେ । ଜାମିନ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟରେ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ । ଫଳରେ ଆର୍ଯ୍ୟନ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ଯାହା ପୁଣି ଥରେ ଖାରଜ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts