Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ୨୧ ଜଣିଆ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଗଠନ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||
  • ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ନଷ୍ଟ ହୋଇ ସାରିଥିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଫୁସ୍‌ଫୁସ୍, ଇକମୋ ପଦ୍ଧତିରେ ସୁସ୍ଥ କଲେ ସମ୍ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହର ସଂକ୍ରମଣର ଆଶଙ୍କା ନାହିଁ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୦୫ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ କୃଷକଙ୍କ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା, ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ସମର୍ଥନ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୃଷକ-ସରକାରଙ୍କ ଆଲୋଚନା ବିଫଳ, ଡିସେମ୍ବର ୯’ରେ ପୁଣି ବୈଠକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଷଣ୍ଢକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ହୁତୁ ହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଲା କାର୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪ ଜଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରାଇଦେଲେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଘର ବାଡିପଟୁ ମିଳିଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ମୁହଁରେ ରହିଛି କ୍ଷତଚିହ୍ନ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୨ ବଖରା ଘର ସହ ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଆରୋହୀ ପିଟିହେଲେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ବର୍ଷେ ପରେ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ବୁଡା ଯାହାଜ ; କେମିତି ଥିଲା ସେହି ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଶେଷ ଯାତ୍ରା

17/11/2018 at 3:18 PM

ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ୧୭|୧୧: ବର୍ଷେ ତଳେ ଅତଳ ସମୁଦ୍ରରେ ନିଖୋଜ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ବୁଡ଼ା ଜାହାଜର ସନ୍ଧାନ ମିଳିଛି । ଏଆରଏ ସାନ ଜୁଆନ ବୁଡ଼ା ଜାହାଜଟି ୨୦୧୭ ନଭେମ୍ବର ୧୫ ତାରିଖରେ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ଉପକୂଳଠାରୁ ୪୩୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବାବେଳେ ବନ୍ଦର ସହ ବୁଡ଼ାଜାହାଜର ସଂପର୍କ ଛିନ୍ନ ହୋଇଥିଲା । ଏଆରଏ ସାନ୍ ଜୁଆନରେ ସେତେବେଳେ ଜାହାଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ମୋଟ୍ ୪୪ ଜଣ ଆରୋହୀ ଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ରାଡର ପରଦାରୁ ଜାହାଜଟି ଉଭାନ ହେବାସହ ଯୋଗଯୋଗ ବିଛିନ୍ନ ହୋଇଥିଲା । ସେହିଦିନଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଜୋରଦାର ଅନୁସନ୍ଧାନ । ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାକୁ ଏହି ଅଭିଯାନରେ ଆମେରିକା ସହ ଆଉ କିଛି ରାଷ୍ଟ୍ରର ସାମୁଦ୍ରିକ ବିଷେଷଜ୍ଞ, ନୌବାହିନୀର ହେଲିକପ୍ଟର ସହାୟତା କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏଆରଏ ସାନ ଜୁଆନ କିମ୍ବା ସେଥିରେ ଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କର କୌଣସି ସୁରାକ୍‌ ବି ମିଳିନଥିଲା । ଶେଷରେ ଗତ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ତଳେ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଅଭିଯାନକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲା ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା । ଆଉ ଏବେ ଅଭିଯାନ ବନ୍ଦ ହେବାର ୨ ସପ୍ତାହ ପରେ ଏଆରଏ ସାନ୍ ଜୁଆନ ବୁଡ଼ା ଜାହାଜକୁ ଠାବ କରାଯାଇଛି । ଆଟଲାଣ୍ଟିକ ମହାସାଗରରେ ମିଳିଛି ବୁଡ଼ା ଜାହାଜଟିର ଧ୍ବଂସାବଶେଷ । ସମୁଦ୍ରର ପତ୍ତନର ପ୍ରାୟ ୨ ହଜାର ୬ ଶହ ୨୯ ଫୁଟ୍ ତଳେ ମିଳିଛି ଏଆରଏ ସାନ୍ ଜୁଆନ୍‌ର କିଛି ଖଣ୍ଡ ବିଖଣ୍ଡିତ ଅଂଶ । ଏକ ଆମେରିକୀୟ କମ୍ପାନୀ ଏହାକୁ ଠାବ କରିଥିବା ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାର ନୌବିଭାଗ ସୂଚନା ଦେଇଛି । ତେବେ ସେହି ଅଭିଶପ୍ତ ୪୪ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଚିହ୍ନବର୍ଣ୍ଣ ମିଳିନାହିଁ ।

୨୦୧୭ ନଭେମ୍ବର ୧୫ ତାରିଖରେ ଏରଏ ସାନ୍‌ ଜୁଆନ ଦକ୍ଷିଣ ଆମେରିକା ଉପକୂଳ ନିକଟ ଉଷୁଆଇଆରୁ ରୁଟିନ୍ ଅଭିଯାନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା । ସର୍ଟ ସର୍କିଟ୍ କାରଣରୁ ବୁଡାଜାହାଜର ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍‌ ଫେଲଡାଉନ ହେବାରୁ ତାହା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇ ବୁଡିଥିଲା। ସେଥିରେ ଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ ବିଦ୍ୟୁତଜନିତ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । ଦୁର୍ଘଟଣା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରବଳ ଶବ୍ଦ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ତାପରେ ବୁଡାଜାହାଜଟିକୁ ଠାବ କରାଯାଇପାରିନଥିଲା ।

   Related Posts