Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ୨ ରେଜଲ୍ଟ, ଦଶମ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ବରମୁଣ୍ଡା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଚାଲିଗଲା ନାରାୟଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୫୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୮୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କଟକ : ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ, ୧୧ଜଣ ଜୁଆଡି ଗିରଫ
  • ||

ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ନିଜ ଘରେ ରଖୁଛନ୍ତି କି : ହୋଇଯିବେ ଧନହୀନ

27/12/2018 at 5:29 PM

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କେତେକ ଜିନିଷ ଘରେ ରଖିବା ଶୁଭ ଏବଂ ଉନ୍ନତିର ପ୍ରତୀକ ରୂପେ ଜଣା ଯାଇଥାଏ ଏବଂ କେତେକ ଜିନିଷକୁ ଅଶୁଭ ବୋଲି ଧରାଯାଇଥାଏ। ଆମେ ଆଜି ଜାଣିବା ଯାହା ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ବାରା ଅଶୁଭ ହୋଇଥାଏ। ଏହି ଜିନିଷକୁ ଘରେ ରଖିବା ବାସ୍ତୁ ହିସାବରେ ଠିକ୍ ହୋଇନଥାଏ। ଯାହା ଦ୍ବାରା ଘରର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରକାର ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ।

କେତେକ ଚିତ୍ର ଏପରି ହୋଇଥାଏ ଯାହା ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରେ ଲଗାଇଲେ ଅଶୁଭ ହୋଇଥାଏ। ଏହି ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ମହାଭାରତ ଯୁଦ୍ଧର ଫଟୋ,ନଟରାଜଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି,ବୁଡ଼ିଯାଉଥିବା ନୈାକା କିମ୍ବା ଜାହାଜ,ଝରଣା,ହିଂସ୍ର ଜଙ୍ଗଲି ପଶୁ ଆଦି। ଏହା ବିଶ୍ବାସ ରହିଛି ଯେ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଘରେ ଏପରି ଚିତ୍ର ଲଗାଯାଇଥାଏ ସେହି ଘରମାନଙ୍କରେ ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ପ୍ରବେଶ କରିଥାଏ। ଏହା ଘରର ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧିରେ ବାଧା ଉତ୍ପନ୍ନ କରିଥାଏ  ।

କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ପୁରୁଣା ଭଙ୍ଗା ଦଦରା ଜିନିଷ ରଖିବାର ଅଭ୍ୟାସ ରହିଥାଏ ; କିନ୍ତୁ ଏହା ଆଦୈା ଠିକ୍ ନୁହେଁ। ଭଙ୍ଗା ଜିନିଷ ଘରେ ରଖିଲେ ଏହା ଘରେ ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସଞ୍ଚାର କରିଥାଏ ଯାହା ଦ୍ବାରା ପରିବାରର ସଦସ୍ୟମାନେ ପରସ୍ପର ଝଗଡ଼ା କରନ୍ତି ଏବଂ ଘରର ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳା ଭଙ୍ଗ ହୋଇଥାଏ। ଏହା ସହ ଏହି ବାସ୍ତୁଦୋଷ କାରଣରୁ  ଘରେ ଧନର ଆଗମନ ହୋଇନଥାଏ ଏବଂ ଘରର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ ଏହିସବୁ ଜିନିଷକୁ ଘରେ ରଖିବା ଅଶୁଭ ହୋଇଥାଏ।

   Related Posts