Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିନା ଛୁଞ୍ଚିରେ ଟିକା ନେବେ ଶିଶୁ, ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍ ନେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ପ୍ରାତଃ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ହାତୀ ହାବୁଡରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଅପେକ୍ଷାର ଅନ୍ତ: ଆଇଫୋନ୍ ୧୩ ର ଲଞ୍ଚିଂ ଡେଟ୍ ଘୋଷଣା କଲା ଆପଲ୍, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଦମଦାର୍ ଫିଚର୍ସ

8/09/2021 at 3:44 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୦୯: ଆପଲ୍ ଆଇଫୋନ୍ ୧୩ ର ଲଞ୍ଚିଂ ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି। ଏହା ସହିତ, ଆଇଫୋନ୍ ୧୩ ର ଲଞ୍ଚିଂ ବିଷୟରେ ଗୁଜବ ଏବଂ କଳ୍ପନାର ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି । ଆପଲ୍ ତରଫରୁ ଏକ ଅଫିସିଆଲି ବିବୃତ୍ତି ଦିଆଯାଇ ଆଇଫୋନ୍ ୧୩ ସିରିଜର ଲଞ୍ଚିଂ ଡେଟ୍ ନିଶ୍ଚିତ କରାଯାଇଛି, ଯାହା ଅନୁଯାୟୀ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୪ ରେ ଆଇଫୋନ୍ ୧୩ ଲଞ୍ଚ୍ ହେବ । ଏଥର ଚାରୋଟି ନୂଆ ଆଇଫୋନ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ଆପଲ୍ ର ଏହି ବର୍ଷର ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟକୁ କାଲିଫର୍ନିଆ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ନାମିତ କରାଯାଇଛି। ଏହା ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ଇଭେଣ୍ଟ ହେବ, ଯାହା ଆପଲ୍ ଡଟ୍ କମ୍ ୱେବସାଇଟରେ ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ହେବ। ଲଞ୍ଚିଂ ଇଭେଣ୍ଟ ସ୍ଥାନୀୟ ସମୟ ସକାଳ ୧୦ ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ (ଭାରତୀୟ ସମୟ ରାତି ୧୦.୩୦)। କମ୍ପାନୀ ଏହାକୁ ଆପଲ୍ ପାର୍କରୁ ଲାଇଭ୍ ଟେଲିକାଷ୍ଟ କରିବ, ଯାହା କମ୍ପାନୀର ୱେବସାଇଟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ।

ଆଇଫୋନ୍ ୧୩ ସିରିଜ୍ ଅଧୀନରେ ଆଇଫୋନ୍ ୧୩ ମିନି, ଆଇଫୋନ୍ ୧୩, ଆଇଫୋନ୍ ୧୩ ପ୍ରୋ ଏବଂ ଆଇଫୋନ୍ ୧୩ ପ୍ରୋ ମ୍ୟାକ୍ସ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ପ୍ରଚଳନ କରାଯିବ। ୬୦Hz ରିଫ୍ରେସ୍ ରେଟ୍ ସହିତ ୫.୪-ଇଞ୍ଚର OLED ଡିସପ୍ଲେ ଆଇଫୋନ୍ ୧୩ ମିନିରେ ଦିଆଯାଇପାରେ। ଯେତେବେଳେ କି ଆଇଫୋନ୍ ୧୩ ଏକ ୬.୧ – ଇଞ୍ଚର ଡିସପ୍ଲେ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ସେହିପରି, ଆଇଫୋନ୍ ୧୩ ପ୍ରୋ ୬.୧-ଇଞ୍ଚ OLED ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହେବ। ଯେତେବେଳେ କି ଆଇଫୋନ୍ ୧୩ ପ୍ରୋ ମ୍ୟାକ୍ସରେ ୬.୭ -ଇଞ୍ଚର OLED ଡିସପ୍ଲେ ଦିଆଯାଇପାରେ, ଯାହାକି ୧୨୦Hz ରିଫ୍ରେସ୍ ରେଟ୍ ସପୋର୍ଟ ସହିତ ଆସିବ।

ଆପଲ୍ ର ଏହି ଇଭେଣ୍ଟରେ ଆଇଫୋନ୍ ୧୩ ସିରିଜ୍ ସହିତ ଆପଲ୍ ୱାଚ୍ ସିରିଜ୍ ୭ ମଧ୍ୟ ଲଞ୍ଚ ହେବ। କାରଣ କମ୍ପାନୀ ଆଇଫୋନ୍ ସହିତ ଆପଲ୍ ୱାଚ୍ ମଧ୍ୟ ଲଞ୍ଚ କରୁଛ। ଆଇଫୋନ୍ ୧୩ ସିରିଜ୍ ସହିତ ଜଡିତ ଅନେକ ସୂଚନା ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିଛୁ। ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ଫିଚରଗୁଡିକ କ’ଣ ହେବ ଏବଂ ଡିଜାଇନ୍ କ’ଣ ରହିବ। ଏଥର ଡିଜାଇନରେ କୌଣସି ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ନାହିଁ। ତେବେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୪ ରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ, ଆଇଫୋନ୍ ୧୩ ସହିତ କମ୍ପାନୀ କ’ଣ ନୂଆ କରୁଛି ନା ଗତଥର ପରି, ପୁରୁଣା ଢାଞ୍ଚାକୁ ଅନୁସରଣ କରି କମ୍ପାନୀ ନିଜ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିବାକୁ ଯାଉଛି।

   Related Posts