Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦିଲ୍ଲୀକୁ ମାତ୍‌ ଦେଲା ରାଜସ୍ଥାନ
  • ||
  • ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କାଳିଠୁ କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଚର ହାଇଦର ଗିରଫ ।। ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ ।। ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ସୂଚନା ।। ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଫେରାର
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||

କାହା ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ବଲିଉଡର ‘ବାଦଶାହ’, ‘ଶେହେନ୍ସା’ ଏବଂ ‘ଖିଲାଡି’ : ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରିନାହାନ୍ତି ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା

28/03/2020 at 1:48 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୮/୦୩ : ସମଗ୍ର ଦେଶ ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ପରି ଭୟଙ୍କର ବିପଦର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛି | ଏହି ଭୟଙ୍କର ଭାଇରସ ସିଧାସଳଖ ମାନବ ଶରୀର ପାଇଁ ଯେତିକି କ୍ଷତିକାରକ ତାଠାରୁ ଅଧିକ ଦେଶର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ଯଦି ସଂକ୍ରମିତ ହେବା  । ଏହି ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ ଦେଶକୁ ୨୧ ପାଇଁ ଲକଡାଉନ କରାଯାଇଛି | ୨୧ ଦିନର ଏହି ଲକଡାଉନ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ପରିବାରଠାରୁ ଦୂରେଇ ରଖିଛି | ଅନେକ ଜାଗାରେ ଅନେକ ଲୋକ ଭୋକରେ ଆତଯାତ  ହେଉଥିବା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଲକଡାଉନର ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଯଦିଓ ଦେଶରେ ଏହି ଭୂତାଣୁର ପ୍ରଭାବ ହ୍ରାସ ପାଇବ କିନ୍ତୁ ଏହି ସ୍ଥିତି ଦେଶର ଅର୍ଥ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ପ୍ରଭାବିତ କରିବ |

ଏହି ଅସୁବିଧା ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନେକ ଲୋକ ବର୍ତ୍ତମାନ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଉଛନ୍ତି | ଅନେକ ରାଜନେତା ନିଜ ନିଜ ଦରମାର କିଛି ଅଂଶ ଦାନ କରିଥିବାବେଳେ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ାଇଛନ୍ତି | ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ନାଁ ହେଲା ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ‘ବାହୁବଳୀ’ ଅଭିନେତା ପ୍ରଭାସ, ଯିଏ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସହିତ ଏହି ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ କମେଡିରେ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ନାଁ କପିଲ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ୫୦  ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଦକ୍ଷିଣ ପୱନ କଲ୍ୟାଣର ଷ୍ଟାର ମଧ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସବୁଠୁ ବଡ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଉଛି ବଲିଉଡ ଦୁନିଆରେ ‘ବାଦଶାହ’, ‘ଶେହେନ୍ସା’ ଏବଂ ‘ଖିଲାଡି’ ଭଳି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତାମାନେ ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କେବଳ ସେମାନଙ୍କ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିଛନ୍ତି |

ବଲିଉଡର ସବୁଠୁ ବଡ ନାଁ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର, ଶାହାରୁଖ ଖାନ, ସଲମାନ ଖାନ, ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ, ଆମୀର ଖାନ, ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ, ରଣବୀର ସିଂ, ରଣବୀର କପୁର, ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ଭଳି ବଡ ବଡ ଷ୍ଟାର ଏହି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ କୌଣସି ସହାୟତା କରିନାହାନ୍ତି । ସେ ଶୀଘ୍ର ଏପରି କୌଣସି ଘୋଷଣା କରିବେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି କିନ୍ତୁ ଏହି ବିଳମ୍ବ ପଛରେ କ’ଣ କାରଣ ହୋଇପାରେ ତାହା ବୁଝିବା କଷ୍ଟକର | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ଲୋକ ଏହା ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ବଲିଉଡ ତାରକାମାନେ କେତେ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ଦିନ ଅନେକ ଲୋକ ଗୁଗୁଲରେ ଖୋଜୁଥିଲେ ଯେ ‘ଏହି ଲକଡାଉନରେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର କେତେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି’। 

ସଲମାନ ଖାନ, ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ, ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନଙ୍କ ଭଳି ବଡ ବଡ ତାରକାମାନେ ସର୍ବାଧିକ ଆୟ କରୁଥିବା ଫୋର୍ବସ୍ ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି । ସର୍ବାଧିକ ରୋଜଗାର କରୁଥିବା ଏହି ତାଲିକାରେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ହେଉଛନ୍ତି ବଲିଉଡର ପ୍ରଥମ ନାଁ। ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ଆୟ ୨୯୩.୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ବୋଲି ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ଆୟ ହେଉଛି ୨୨୯.୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା  | ୭୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ଆୟ ୨୩୯.୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା |

ବଲିଉଡ ଏହି ମାମଲାରେ ମଧ୍ୟ ଚୁପ ବସିନାହିଁ । କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ପାଇଁ ଥିବା ରା଼ପ ଗୀତ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଥିବା ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡ ସେଲିବ୍ରିଟିମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରୁଛନ୍ତି | ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଛନ୍ତି | ବଲିଉଡର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ତାରକାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହ୍ରିତିକ ରୋଶନ କରୋନା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ଆର୍ଥିକ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ତାରକାମାନେ ଅତି ଶୀଘ୍ର ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି |

   Related Posts