Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

୨୭ରେ ପଦ୍ମ ଧରିବେ ଅପରାଜିତା ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ : କଂଗ୍ରେସ କହିଲା ଭୁଲ କରୁଛନ୍ତି ଅପରାଜିତା, ବିଜେଡି କହିଲା ପଡିବନି ପ୍ରଭାବ

23/11/2018 at 6:28 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୩|୧୧: ପଲିଟିକାଲ୍ କରିଡରରେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅମଲା ଅପରାଜିତାଙ୍କୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା । ଆଇଏଏସ୍ ଚାକିରି ଛାଡ଼ି ଅପରାଜିତା ବିଜେପିରେ ମିଶିବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋରଦାର୍ । ଅପରାଜିତା ବିଜେପିର କେଉଁ ପଦରେ ରହିବେ, କେଉଁ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ଲଢ଼ିବେ ତାହା ସ୍ଥିର ହୋଇ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସିଟ୍ ସଫା କରିଦେଲେଣି ସିନିୟର୍ ଏବଂ ଜୁନିଅର୍ ହରିଚନ୍ଦନ ।

ପଦ୍ମ ଧରିବେ ଅପରାଜିତା । ଆସନ୍ତା ୨୭ ତାରିଖରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବିଜେପି ଟପ୍ ବ୍ରାସଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପଦ୍ମ ଧରିବେ ଅପରାଜିତା ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ । ତେବେ ଅପରାଜିତା ଆସିଲେ, ବିଜେପି ତାଙ୍କୁ କେଉଁ ପଦବୀ ଦେବ ? କେଉଁ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ସେ ଲଢ଼ିବେ ? ହଁ, କୁହାଯାଉଛି, ଅପରାଜିତା ଭୁବନେଶ୍ବର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ବିଶ୍ବଭୂଷଣ ହରିଚନ୍ଦନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅ ପୃଥ୍ବୀରାଜ ହରିଚନ୍ଦନଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଥିଲା । ବିଶ୍ବଭୁଷଣ କିନ୍ତୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରି ଦେିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଆଉ ଭୋଟ ରାଜନୀତି ଢ଼ିବେ ନାହିଁ ପରିକି ପୁଅ ପୃଥ୍ବୀରାଜ, ଚିଲିକା ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ଲଢ଼ିବେ ବୋଲି ସେ ସଙ୍କେତ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେପଟେ ୨୭ରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପଦ୍ମ ଧରି ଅପରାଜିତା, ୨୮ ତାରିଖରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ଆସିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ପାଇଁ ଦଳ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଛି ।

ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି, ପ୍ରାଶାସନିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅପରାଜିତା ଥିବା ଅପରାଜିତା ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ, ରାଜନୀତିରେ କେତେ ସଫଳ ହେବେ ? ନିର୍ବାଚନୀ ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ତାର ପ୍ରଭାବ କଣ ହେବ, ତାକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହେଲାଣି । ବିଜେଡି କହୁଛି, ତା ଉପରେ ଅପରାଜିତାଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବନି । ଆଉ କଂଗ୍ରେସର କହିବା କଥା, ବିଜେପି ଏବଂ ମୋଦିଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା କମୁଥିବା ବେଳେ ଅପରାଜିତା ବିଜେପିରେ ମିଶିବା ନିର୍ବୋଧତା

ଭୁବନେଶ୍ବର ପାର୍ଟି ଅଫିସରେ ଅପରାଜିତାଙ୍କୁ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଓେଲକମ୍ କରିବାକୁ ବିଜେପି ଯୋଜନା କରୁଛି । ଆଉ ସେହି ମୌକାରେ ମହିଳା ଭୋଟରଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଦଳ ।

   Related Posts