Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ନବମରୁ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଫି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା, ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଆଶ୍ଵସ୍ତି
  • ||
  • ଅଲମ୍ପିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଗଠିତ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ, କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର
  • ||
  • ମଦ ଦୋକାନ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର: କହିଲେ, ‘ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି’
  • ||
  • ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଲେ ନୀତିଶ ରାଣା, ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧୭୩ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ବିଜେପିର ଅପରାଜିତା ଷଡଙ୍ଗୀ ଆଗରେ ଅପରାଜିତା ମହାନ୍ତି ପଛରେ

23/05/2019 at 2:16 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୩|୫: ଭୁବନେଶ୍ବର ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅପରାଜିତା ଷଡଙ୍ଗୀ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅରୂପ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ମାତ ଦେଇ ଆଗୁଆ ସ୍ଥିତି ବଜାୟ ରଖିଥିବାବେଳେ ସୁନିଶ୍ଚିତ ବିଜୟ ଆଡକୁ ଅଗ୍ରସର ହେଉଛନ୍ତି । ଅପରପକ୍ଷରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ଉତ୍ତର ଆସନରେ କିନ୍ତୁ ଚାଲିଛି କାଣ୍ଟେକି ଟକ୍କର । ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ସୁସାନ୍ତ ରାଉତ ଏବଂ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅପରାଜିତା ମହାନ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉଣେଇଶ ବିଶ ସ୍ଥିତି । ତେବେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅପରାଜିତାଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ସୁଶାନ୍ତ ରାଉତ ଆଗରେ ଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଅପରାଜିତା ମହାନ୍ତିଙ୍କର ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ଅଭିଜ୍ଞତା ଥିବାବେଳେ ସୁଶାନ୍ତ ରାଉତ ନିର୍ବାଚନ ରାଜନୀତିରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନୂଆ । ୨୦୧୪ରେ ଅପରାଜିତା ମହାନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ଟିକେଟରେ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ବିଜେପୁର ଉପ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ବିଜେପି ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଉତ୍ତର ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିଲା ।

ଅପରପକ୍ଷରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ଲୋକସଭା ପାଇଁ ଆଇଏଏସ ଆଇପିଏସ ଲଢେଇ ହୋଇଥିଲା । ଅର୍ଥାତ ଆଇଏଏସ ପଦବୀ ଛାଡି ଅପରାଜିତା ଷଡଙ୍ଗୀ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଭୁବନେଶ୍ବର ଲୋକସଭା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅରୂପ ପଟ୍ଟନାୟକ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ୟାଡର ଆଇପିଏସ ଭାବେ ଅବସରଗ୍ରହଣ କରି ବେଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ପ୍ରଥମ ଦିନରୁ ଅପରାଜିତାଙ୍କ ପ୍ରଚର ଶୈଳୀ ଆଗରେ ଅରୂପ ପଟ୍ଟନାୟକ ଫିକା ପଡିଯାଇତିଲେ ।

ଅପରାଜିତା ଷଡଙ୍ଗି ବିଏମସିର କମିଶନର ଭାବେ ଅତୀତରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କେତକ ଭଲକାମ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । କମିଶନର ହିସାବରେ ତାଙ୍କରର ଜନ ସମ୍ପର୍କ ଅତି ଭଲ ଥିଲା । ଚଳିତ ଥର ବିଜେଡି ଭୁବନେଶ୍ବର ସାଂସଦ ପ୍ରସନ୍ନ ପାଟଶାଣୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ ନଦେଇ ଅରୂପ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଅରୂପ ପଟ୍ଟନାୟକ ରାଜନେତା ହିସାବରେ ସେଭଳି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରି ନାହାନ୍ତି ।  

   Related Posts