Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୮୭୧ ମୃତ
  • ||
  • ବଜେଟ ପୂର୍ବରୁ ହେବନି ହାଲୁଆ ଉତ୍ସବ, ଏଥର ମୋବାଇଲ ଆପ୍ଲିକେସନରେ ମିଳିବ ସବୁ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଧାନବସ୍ତା ଚୋରି ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ୨ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ବାନ୍ଧିଦେଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ର ପୁନଃ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଦାବି କଲା ଓଡିଶା ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ମଞ୍ଚ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ନାଳରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା କରି ପାଣିରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୭୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୮୪୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୪୧୦୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବର ଓ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମେୟର ପଦବୀ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷିତ, କଟକ ପଦବୀ ଅଣସଂରକ୍ଷିତ
  • ||
  • ମୋରଡା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା ସ୍କର୍ପିଓ, ୪ ଗୁରୁତର ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପୁଣି ଅପରେସନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ କ୍ଲିନ୍ ଆରମ୍ଭ : ମାଓ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ୮ଏକର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||

‘ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଚାରି ଥର ହତ୍ୟା କରି ସାରିଲଣି, ଆଉ କେତେ ଥର ଫାଶୀ ଦେବେ, ସେମାନେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନୁହନ୍ତି’: ଦୋଷୀଙ୍କ ଓକିଲ ଏପି ସିଂହ

5/03/2020 at 4:02 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୫।୦୩- ନିର୍ଭୟା ମାମଲାରେ ପଟିଆଲା ହାଉସ୍ କୋର୍ଟ ଚତୁର୍ଥ ଥର ମୃତ୍ୟୁ ପରଓ୍ଵାନା ଜାରି କରିଛନ୍ତି। କୋର୍ଟ ଚାରି ଦୋଷୀଙ୍କୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ ସକାଳ ୫ଟା ୩୦ ମିନିଟରେ ଫାଶୀ ଦେବାକୁ  ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଏବେ ଏହା ଶେଷ ତାରିଖ, ମାତ୍ର ଦୋଷୀଙ୍କ ଓକିଲ ଏପି ସିଂହ ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଆଇନଗତ ବିକଳ୍ପ ବାକି ରହିଛି। ଅନେକ ଥର ଫାଶୀକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ସାରିଥିବା ଓକିଲ ଏପି ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦୋଷୀଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଫାଶୀ ସଜା ଶୁଣାଯାଉଛି, ଯାହା ନ୍ୟାୟିକ ହତ୍ୟା ଅଟେ। ତାଙ୍କର ମହକିଲଙ୍କୁ ଚାରି ଥର ହତ୍ୟା କରାଗଲାଣି,  ଆଉ କେତେ ଥର ହତ୍ୟା କରିବେ। ସେମାନେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନୁହନ୍ତି।

ଡେଥ୍ ଓ୍ଵାରେଣ୍ଟ ଜାରି ହେବା ପରେ କୋର୍ଟ ବାହାରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ଏପି ସିଂହ ନିଜର ଧୈର୍ଯ୍ୟ ହରାଇ ବସିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଜି ଚତୁର୍ଥ ଥର ମୃତ୍ୟୁ ପରଓ୍ଵାନା ଜାରି ହୋଇଛି। ଆପଣ ପୂର୍ବରୁ ତିନି ଥର ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦେଇ ସାରିଲେଣି ଏବଂ ଏବେ ଆଉ କେତେ ଥର ଫାଶୀ ଦେବେ ? ଗଣମାଧ୍ୟମ ଚାପରେ ସମ୍ବିଧାନ ଅଢୁଆଳରେ ରହି ଆଉ କେତେ ଥର ଫାଶୀ ଦେବେ ? ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନୁହନ୍ତି, ସେମାନେ ପଢାଲେଖା ପିଲା ଅଟନ୍ତି। ସେମାନେ ଜେଲରେ ସୁଧୁରଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଉଛନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ଚିତ୍କାର ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ, କୋର୍ଟ ଉପରେ କେତେ ଚାପ ରହିଛି।

ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିକଳ୍ପ ବାକି ରହିଛି

ଏପି ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅକ୍ଷୟର ଆଇନଗତ ବିକଳ୍ପ ଏବେ ମଧ୍ୟ ବାକି ରହିଛି। ଅକ୍ଷୟର ମର୍ସି ପିଟିସନ ଜେଲ୍ ପ୍ରଶାସନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି।  ଆଜି  ହିଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆଉ ଏକ ଶୁଣାଣି ହେବା ବାକି ରହିଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଅଲଗା ଅଲଗା ଫାଶୀ ଦେବା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ।

ଏପି ସିଂହ କହିଛନ୍ତି, ମର୍ସି ପିଟିସନର ଧାରା ୭୨ର ଅଧିକାରକୁ ସମାପ୍ତ କରାଯାଉଛି। କେତେ ଥର ଆଉ ସେମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବେ। ଆପଣ ସେମାନଙ୍କର ନ୍ୟାୟିକ ହତ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି। ସିଆରପିସି କହୁଛି ଯେ, ଆପଣ ଥରୁଟେରୁ ଅଧିକ ଫାଶୀ ଦେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ଏମିତି ନ୍ୟାୟିକ ହତ୍ୟା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ନିର୍ଭୟା ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଆଉ କେତେ ଦଣ୍ଡ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ?

ଏପି ସିଂହ କୋର୍ଟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଗମ୍ଭୀର ଆରୋପ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ମୋତେ କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଆପଣ ନିଆଁ ସହିତ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ପରିଣାମ କିଛି ଠିକ୍ ହେବ ନାହିଁ। ଏହାର ଅର୍ଥ ମୋତେ ଭୟଭୀତ କରାଯାଉଛି। ମୋତେ ଧମକ ଦିଆଯାଉଛି। ମୋର ଶୋଷଣ କରାଯାଉଛି। ଏହାର ଅର୍ଥ ଆଇନଗତ ବିକଳ୍ପର ବ୍ୟବହାର କରିବା ଭୁଲ।

   Related Posts