Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରିଟେନ୍‌ ପରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଦେଶ କଲା ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଲୋକଙ୍କ ମନରୁ ଦୂର ହେଉଛି କରୋନା ଭୟ, ଆଉ ୬୬୦ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଆରୋଗ୍ୟ
  • ||
  • ସମ୍ମାନ ରଖିଲା ଭାରତ, ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ କଙ୍ଗାରକୁ ୧୩ ରନରେ ଦେଲା ମାତ୍, ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ମିଳୁନି ଜାଗା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ, ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମକ୍ରିଷ୍ଣାର ଥିଲା ଅଙ୍ଗରକ୍ଷୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୧୨ ଡାଏଲ କରନ୍ତୁ, ମିଳିବ ସବୁ ଜରୁରୀ ସେବା ଓ ସହାୟତା : ନୂଆ ଏକକ ପୋଲିସ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ‘ସ୍କୁଲ ଫି’ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଇନ ନାହିଁ’- ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ରଖିଲେ ସରକାର
  • ||
  • ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦର, ଏଣିକି ୪ଶହ ଟଙ୍କାରେ ହେବ କୋଭିଡ୍ RT-PCR ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୪ ଆହତ
  • ||

ଏଠାରେ ମାତ୍ର ୧ ଟଙ୍କାରେବି ମିଳୁଛି ସୁନା, କିଣିଲେ ଆଗାମୀ ଉତ୍ସବ ବେଳକୁ ମିଳିବ ବଡ ଲାଭ

13/09/2019 at 8:22 PM

ମୁମ୍ବାଇ: ସୁନା ପ୍ରତି ଭାରତରେ ଲୋକଙ୍କ ଆଗ୍ରହ ସବୁ ବେଳେ ରହିଛି ଓ ରହିବ। ତେବେ ସୁନା କିଣିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ପକ୍ଷେ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ଆଗକାଳରେ ଲୋକେ ଝିଅ ପୁଅଙ୍କ ବାହାଘର ଲାଗି ସୁନା କିଣିବାକୁ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରି ରଖୁଥିଲେ। ହେଲେ ଏବେ ମହରଗ ଯୁଗରେ ଲୋକଙ୍କର ଆୟ ମାସ ଶେଷକୁ ନିଅଣ୍ଟ ହେଉଛି। ଏଥିରେ ସଞ୍ଚୟ କରିବେ କଣ ? ତେବେ ‘ଡିଜିଟାଲ ଗୋଲ୍ଡ’ ଏକ୍ଷେତ୍ରରେ ଲୋକଙ୍କ ଲାଗି ବରଦାନ ହୋଇଛି। ଏଠାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ୧ ଟଙ୍କାରେ ବି କିଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ସୁନା । ଯାହା ଆପଣ ସଞ୍ଚୟ କରିକରି ଏକକାଳୀନ ସୁନା ଆଣି ପାରିବେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କ’ଣ ଏ ଡିଜିଟାଲ ଗୋଲ୍ଡ।

ଡିଜିଟାଲ ଗୋଲ୍ଡ ହେଉଛି ଅନଲାଇନ ୨୪ କ୍ୟାରେଟ୍  ସୁନା କ୍ରୟର ଜରିଆ। ଆପଣ ଯେତିକି ଟଙ୍କାର ସୁନା କିଣନ୍ତି ତାହା ଆପଣଙ୍କ ୱାଲେଟରେ ଜମା ହୋଇଯାଏ। ଆପଣ ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ କ୍ରୟ କରୁଥିବା ସୁନାର ଶତ ପ୍ରତିଶତ ଶୁଦ୍ଧତାର ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ବି ପାଇଥାନ୍ତି। ଏହି ସୁନାକୁ ଆପଣ ବଜାର ଦରରେ ବିକା କିଣା ବି କରିପାରନ୍ତି। ଡିଜିଟାଲ ଗୋଲ୍ଡ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ପାସ୍ ବୁକ୍ ରେ ଜମା ଟଙ୍କା ଭଳି। ଏହି  ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସୁନା କିଣିବା ବା ବିକିବା ଲାଗି ଆପଣଙ୍କୁ ସମୟ ବି ଲାଗେନି। ଏହି ଆକାଉଣ୍ଟରେ ବଜାରରୁ କ୍ରୟ କରୁଥିବା ସୁନା ଲାଗି ଆପଣଙ୍କୁ ମେକିଙ୍ଗ ଚାର୍ଜ ବି ଦେବାକୁ ପଡେନି।

ତେବେ ଡିଜିଟାଲ ଗୋଲ୍ଡରେ ସୁନା କିଣିବେ କେଉଁଠୁ ? ଦେଶରେ ଗତ ୨୦୧୨ ମସିହାରେ ଡିଜିଟାଲ ଗୋଲ୍ଡର ପ୍ରଚଳନ ହୋଇଥିଲା। ସେବେଠାରୁ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋକେ ୮ କୋଟି ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲି ସାରିଲେଣି। ପେଟିଏମ, ଗୁଗଲ ପେ, ଫୋନ ପେ ଭଳି ୱାଲେଟ୍ ମାନେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏଭଳି ଗୋଲ୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି। ଡିଜିଟାଲ ଗୋଲ୍ଡ ରଖିବା ଲାଗି କମ୍ପାନୀମାନେ ୨ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶୁଳ୍କ ବି ନେଉ ନାହାନ୍ତି। ପରେ ବି ଯାହା ଶୁଳ୍କ ଦେବାକୁ ପଡୁଛି ତାହା ଲକର ଭଡାଠାରୁ ବି ଶସ୍ତା। ଅଧିକାଂଶ ୱାଲେଟ ୫ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡିଜିଟାଲ ଗୋଲ୍ଡ ଜମା ରଖୁଛନ୍ତି।

ଏବେ କିଛି କମ୍ପାନୀ ଡିଜିଟାଲ ଗୋଲ୍ଡକୁ ଆଭୂଷଣ ନିର୍ମାଣରେ ବି ଉପଯୋଗ କଲେଣି। ଏଥିଲାଗି ୱାଲେଟ୍ ମାନେ ନାମୀଦାମୀ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣଳଙ୍କାର କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କ ସହ ୱାଲେଟ୍ ମାନେ ରାଜିନାମା ବି କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ନିର୍ମିତ ଆଭୂଷଣ ଲାଗି ସୁନା ମୂଲ୍ୟଠାରୁ ଗୋଟିଏ ଟଙ୍କା ବି ଅଧିକ ପୈଠ କରିବାକୁ ପଡୁ ନାହିଁ। ସେହି ଭଳି ଡିଜିଟାଲ ଗୋଲ୍ଡ ବିକିଲେ ଆପଣ ଆଜିର ବଜାର ଦରରେ ବିକିବେ। ଏହାକୁ ନେଇ ପୁଣି ସେହି ଦୋକାନକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବନି ଯେଉଁଠୁ କିଣିଥିଲେ। ଏଥିରୁ ପଇସାଟେ ବି କଟେନି ବରଂ କିଣି ଥିବା ସମୟ ଦରଠାରୁ ଅଧିକ ଥିଲେ ବିକ୍ରିରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟ ପାଇବେ।    

   Related Posts