Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ରେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବ ଏହି ଗୀତ, କ୍ରିଡାମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ‘ଚିୟର ଫର ଇଣ୍ଡିଆ’ ଲୋକାର୍ପିତ

14/07/2021 at 6:31 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪।୭: କେନ୍ଦ୍ର କ୍ରିଡାମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁରାଗ ଠାକୁର ବୁଧବାର ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ ଯାଉଥିବା ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ ଲାଗି ଅଫିସିଆଲ ଗୀତ ‘ଚିୟର ଫର ଇଣ୍ଡିଆ’ ଲଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ଠାକୁର ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଏହି ଗୀତ ସାଙ୍ଗାସାଥୀଙ୍କ  ମଧ୍ୟରେ ସେୟାର କରିବା ସହ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ଲାଗି ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକରେ ଭାଗନେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ଏହି ଗୀତକୁ ଗ୍ରାମୀ ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା  ଏ.ଆର.ରହେମାନ ଓ ଯୁବ ଗାୟିକା ଅନନ୍ୟା ବିରଳା ମିଳିତ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଗୀତର ଶୀର୍ଷକ ଚିୟର ଫର ଇଣ୍ଡିଆ ରଖା ଯାଇଛି। ଏଥିଲାଗି କ୍ରିଡାମନ୍ତ୍ରୀ ରହମାନ ଓ ଅନନ୍ୟାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି।

ୋଲହୀୋୁ ୂପୋକହୀ ତହଲମପ

କରୋନା ମହାମାରୀ ଭଳି ଭୟାନକ ସଂକ୍ରମଣ ପ୍ରକୋପ କାଳରେ ମଧ୍ୟ  ସେମାନେ ଦେଶର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ଲାଗି ଗୀତ ସଂଯୋଜନା କରିଥିବାରୁ ଠାକୁର ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି।ଗୀତ ଲଞ୍ଚିଂ ପାଇଁ ଆୟୋଜିତ ଭର୍ଚୁଆଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାରତୀୟ ଅଲିମ୍ପିକ ସଂଘ (ଆଇଓଏ) ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନରିନ୍ଦର ବତ୍ରା, କ୍ରିଡା ରାଜ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନିଶିଥ ପ୍ରମାଣିକ, କ୍ରିଡା ସଚିବ ରବି ମିତ୍ତଲ, ସାଇ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସନ୍ଦୀପ ପ୍ରଧାନ ଏବଂ ଆଇଓଏ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ରାଜୀବ ମେହେଟ୍ଟା ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକକୁ ଭାରତ ୧୧୯ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ୨୨୮ ସଦସୀୟ ଦଳକୁ ଜାପାନ ପଠାଉଛି। ଏ ନେଇ ମେହେଟ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଲିମ୍ପିକକୁ ପଠାଯାଇଥିବା ଏହା ସବୁଠୁ ବଡ ଭାରତୀୟ ଦଳ ହେବ। ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଦଳ ଜୁଲାଇ ୧୭ ତାରିଖରେ ଟୋକିଓ ବାହାରିବେ।

   Related Posts