Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଅନୁପ ସାଏଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ ପଠାଇବା ପରେ ଏବେ ପୋଲିସ୍ କବଜାରେ ଅନୁପଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭର

15/02/2020 at 5:37 PM

ରାୟଗଡ଼ ୧୫/୨: ୨୦୧୬ ଡବଲ ମର୍ଡ଼ର ଘଟଣାରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଅନୁପ ସାଏଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ ପଠାଇବା ପରେ ତାଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭର ବର୍ଦ୍ଧନ ଟପ୍ପୋ କୁ ଉଠାଇ ନେଇଛି ଛତିଶଗଡ଼ ପୋଲିସ । ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବ୍ରଜରାଜ ନଗର ବଘରାଚକା ଘରୁ ବର୍ଦ୍ଧନକୁ ଛତିଶଗଡ଼ ଚକ୍ରଧରନଗର ଥାନାର ଏକ ୬ଜଣିଆ ପୋଲିସ ଟିମ୍‌ ଉଠାଇ ନେଇଛନ୍ତି । ଏହି ମାମଲାରେ ଅନୁପଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭର ବର୍ଦ୍ଧନ ଅନ୍ୟତମ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଥିବା ବେଳେ ସେପଟେ ବର୍ଦ୍ଧନର କହିବା କଥା ସେ ନିର୍ଦୋଷ । ସେପଟେ ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣାରେ ଅନୁପଙ୍କ ଗିରଫଦାରିକୁ ନେଇ ତେଜିଛି ରାଜନୀତି । ….

ଅନୁପ ସାଏଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ ପଠାଇବା ପରେ ଡ୍ରାଇଭର ବର୍ଦ୍ଧନ ଟପ୍ପୋ ମୁଣ୍ଡରେ ପଞ୍ଝା ମାରିଛି ଛତିଶଗଡ଼ ପୋଲିସ । ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବ୍ରଜରାଜ ନଗର ବଘରାଚକା ଘରୁ ବର୍ଦ୍ଧନକୁ ଉଠାଇ ନେଇଛି ଛତିଶଗଡ଼ ଚକ୍ରଧରନଗର ଥାନାର ଏକ ୬ଜଣିଆ ପୋଲିସ ଟିମ୍‌ । ୨୦୧୬ ମେ’ ୬ରେ  ଖୋଦ୍‌ ଅନୁପ ସାଏ ଓ ତାଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭର କଳ୍ପନା ଦାଶ ଓ ତାଙ୍କ ଝିଅ ପ୍ରଭାତୀ ଦାଶଙ୍କୁ ଲୁହାରଡ଼ରେ ପିଟି ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ଗାଡ଼ି ଚଢ଼ାଇ ପରିଚୟ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଥିବା ବେଳେ ସେପଟେ ବର୍ଦ୍ଧନ କହୁଛି ସେ କୁଆଡ଼େ ନିର୍ଦୋଷ ।

ପୋଲିସ ବର୍ଦ୍ଧନ ଟପ୍ପୋକୁ ପଚରା ଉଚରା ଚଳାଇଛି । ସେପଟେ ଏହି ମାମଲାରେ ସଂଦେହ ଘେରକୁ ଆସିଛନ୍ତି ମୃତ କଳ୍ପନା ଦାଶଙ୍କ ବାପା ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ଦାଶ । ଜଣେ ବାପା ହିସାବରେ ୨୦୧୬ ମେ’ ରୁ ସେ ଦୀର୍ଗ ଦିନ ଧରି  ଝିଅ ଓ ନାତୁଣୀର ଖୋଜଖବର କାହିଁକି ନେଇନଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ନିଖୋଜ୍‌ ସମ୍ପର୍କରେ କାହିଁକି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିନଥିଲେ ତାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ । ଅନୁପ ସାଏଙ୍କ ଗରିଫଦାରୀ ପରେ ଆମେ କଳ୍ପନାଙ୍କ ବାପାଙ୍କୁ ଖୋଜିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲୁ । ହେଲେ ରାଜପୁରରେ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ଦାଶଙ୍କ ଘରେ ତାଲା ପଡ଼ିଥିଲା ।  ପାଖ ପଡ଼ୋଶୀଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା ଗଲା ବୁଧବାର ଠାରୁ  ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ଘରକୁ ଫେରି ନାହାନ୍ତି । ତେବେ ଏଠି ଆଉ ଗୋଟେ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଲା ରାଜପୁରରେ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ରହୁଥିବା ଏହି ଘର କୁଆଡ଼େ କଳ୍ପନାଙ୍କ ହତ୍ୟାପରେ ତିଆରି ହୋଇଛି ତାହା ପୁଣି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଅନୁପ ସାଏଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ବାବଧାନରେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କଳ୍ପନାଙ୍କ ବାପା ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ଦାଶଙ୍କ ଭୂମିକା ବି ସଂଦେହ ଘେରକୁ ଆସୁଛି ।

ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଅନୁପ ସାଏଙ୍କ କଳା କାରନାମାକୁ ନେଇ ଝାରସୁଗଡ଼ାରୁ ଛତିଶଗଡ଼ କମ୍ପୁଥିବା ବେଳେ ଏପଟେ ରାଜଧାନୀରେ ଥୟ ଧରୁନାହାନ୍ତି ନେତା । ନିଜ ନିଜ ଢ଼ଙ୍ଗରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନାନା ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇ ନିଶାନା ପାଇଁ ତୀର ତୟାରିରେ ମାତିଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡି ନେତା ବି ନଛୋଡ଼ ବନ୍ଧା ନୀତିକୁ ଆପଣାଇଛନ୍ତି ।

୪ବର୍ଷର କସରତ ପରେ ଯେତେବେଳେ ଏହି ଡବଲମର୍ଡ଼ର ଘଟଣାରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଅନୁପ ସାଏଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ସେତେବେଳେ ଏହି ଘଟଣାରେ ସବୁ ଅଛିଣ୍ଡା ଗଣିତର ସମାଧାନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଆଶା ରଖିଛି ଛତିଶଗଡ଼ ପୋଲିସ । ଏବେ ଅନୁପଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭର ପୋଲିସ ପଞ୍ଝାକୁ ଆସିବା ପରେ ତଦନ୍ତ ଆହୁରି ଆଗକୁ ବଢ଼ିବ ବୋଲି କହିପାରିବା ।

   Related Posts