Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି ପରେ ଏବେ ରାଜ୍ୟ ମାନବାଧିକାର କମିଶନଙ୍କ ପାଖରେ ଗୁହାରି : ଅନୁପ ସାଏଙ୍କ ପରିବାରର ଯୁକ୍ତି ମିଛରେ ଫସାଇଛି ଛତିଶଗଡ ପୋଲିସ

25/02/2020 at 1:57 PM

ଝାରସୁଗୁଡା ୨୫।୨: ରାଜ୍ୟ ମାନବାଧିକାର କମିଶନଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ଅନୁପ ସାଏଙ୍କ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଝିଅ ଓ ପୁତୁରା । ଛତିଶଗଡ଼ ପୋଲିସ ଦ୍ବାରା କଳ୍ପନା ଦାଶ ଓ ଝିଅ ବବଲି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଅନୁପ ସାଏଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ନଥାଇ ପୋଲିସ ଅପରାଧୀ ଭାବେ ଚିତ୍ରଣ କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ମାନସିକ ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲା ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ରାଜ୍ୟ ମାନବାଧିକାର କମିଶନ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଭେଟି ଏହି ମାମଲାରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରାୟଗଡ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁପ ସାଏଙ୍କ ପୁଅ ଶୋଭମ୍ ସାଏଙ୍କୁ ଥାନାରେ ହାଜର ପାଇଁ ନୋଟିସ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ନୋଟିସ ବିରୋଧରେ ତାଙ୍କ ଓକିଲ ପରିବାର ପ୍ରତି ବିପଦ ରହିଥିବା ଦର୍ଶାଇ ସମସ୍ତ ସିଜେଏମ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ସମସ୍ତ ତଦନ୍ତ ବା ପଚରାଉଚରା ଓଡିଶା ପୋଲିସ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଆସି କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବାକୁ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

ଆଜି ଅନୁପ ସାଏଙ୍କୁ ପୁଣି ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡ ଆବେଦନ ଓ ନାର୍କୋ ଟେଷ୍ଟ, ବ୍ରେନ୍ ମ୍ୟାପିଂ ସମ୍ପର୍କରେ କୋର୍ଟ ଶୁଣାଣି ପାଇଁ ଦିନ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି | ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡ ଅବଧି ସରିବା ପରେ ଗତ ଶନିବାର ସଂଧ୍ୟାରେ ଅନୁପ ସାଏଙ୍କୁ ଜେଲ୍ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।

ସେହିଦିନ ରାୟଗଡ ପୋଲିସ ଅନୁପଙ୍କୁ ଅଧିକ ପଚରାଉଚରାର ଆବଶ୍ୟକତା ଦର୍ଶାଇ ଅଧିକ ୩ ଦିନ ରିମାଣ୍ଡ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲା  । ଏହି ମାମଲାର ଗତକାଲି ଶୁଣାଣି ହେବାର ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି କାରଣରୁ ଆଜି ଏହାର ଶୁଣାଣି କରାଯିବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

   Related Posts