Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଧାମରା ରେଳପଥରେ କଟି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ବେଆଇନ ମାଙ୍କଡା ପଥର ଚାଲାଣ ବେଳେ ଚଢାଉ, ୭ଟି ଟ୍ରକ୍ ଜବତ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଅନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଚାଲାଣ ବେଳେ ୪ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋଟିଆରେ ଓଡିଶା-ଆନ୍ଧ୍ର ଛକାପଞ୍ଝା, ରାଜ୍ୟ ବାଣ୍ଟୁଛି କରୋନା ଟିକା, ଆନ୍ଧ୍ର ବାଣ୍ଟୁଛି ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା
  • ||

ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ରାଉରକେଲାର ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମିଳୁନାହିଁ କୁକୁର କାମୁଡା ଇଞ୍ଜାକସନ୍‌

15/12/2019 at 5:38 PM

ରାଉରକେଲା ୧୫।୧୨ – ଯେତେବେଳେ କୁକୁର କାମୁଡ଼େ ମଣିଷକୁ ସେଥିରେ କି ଖବର ଅଛି। ଏକଥା ସାଧାରଣରେ କୁହାଯାଏ। କିନ୍ତୁ ଆମେ ଏବେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ କୁକୁର କାମୁଡ଼ିବାରେ ନ୍ୟୁଜ କଣ। କାହିଁକି ମଣିଷକୁ କୁକୁର କାମୁଡ଼ିବା ପରେ ଏହା ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ହୋଇଛି। କାରଣ ଏଥିରେ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ହିଁ ହୋଇଛି।

ଏହି ମହିଳା ଏମିତି ଭୋ ଭୋ ହୋଇ କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି କାରଣ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ କୁକୁର କାମୁଡ଼ିଛି। ଆଉ ପୁଅକୁ ନେଇ ସେ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଆସିଥିଲେ। ରାଉରକେଲାରେ ଏବେ ହସ୍ପିଟାଲରେ କୁକୁର କାମୁଡ଼ା ଇଞ୍ଜେକ୍‌ସନ ନାହିଁ। ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ  ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନା ବାହାରେ ମଧ୍ୟ ମିଳୁଛି ଆଣ୍ଟି ରାବିଜ୍‌ ଇଞ୍ଜେକ୍‌ସ।

ଏଥିପାଇଁ ସବୁଦିନେ ଏମିତି ରୋଗୀଙ୍କୁ ଧରି ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି ରୋଗୀଙ୍କ ସଂପର୍କୀୟ। ଗତକାଲି ଏମିତି ୨୨ ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂପର୍କିୟ ସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲ ସାମ୍ନାରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ କୁକୁର କାମୁଡ଼ା ଇଞ୍ଜେକ୍‌ସନ ମିଳୁନଥିବା ବେଳେ ସେମାନେ ବାହାରେ ଖୋଜୁଛନ୍ତି। ଆଉ ସେଠାରେ ଷ୍ଟକ ନଥିବାରୁ ଅଦରଦରରେ ବାହାରୁ ଅଦରଦରରେ ଇଞ୍ଜେକସନ କିଣୁଛନ୍ତି। ଏମିତି କି ବାହାରେ ବି ଇଞ୍ଜେକସନ ମିଳୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ରାଉରକେଲା ଭଳି ଏକ ସହରରେ ଯଦି ଆଣ୍ଟି ରାବିଜ ନ ମିଳିବ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ। ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାର ଅନ୍ୟ କିଛି ସହରରେ ମଧ୍ୟ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ମିଳୁନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଆଉ ଗାଁ ଗହଳି କଥା ଛାଡ଼। ଏନେଇ ଆମେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଚାହିଁଥିଲୁ। ଆଉ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ତୁରନ୍ତ ଆକ୍ସନ ନେବେ।

   Related Posts