Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଉତ୍ତରକୋରିଆର ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସକ କିମ୍‌ଙ୍କ ଫଟୋ, ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ସହ ବୈଠକ, କୋମାରେ ଥିବା ନେଇ ଚାଲିଥିଲା ଚର୍ଚ୍ଚା

26/08/2020 at 3:15 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬।୦୮:  ଉତ୍ତରକୋରିଆର ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସକ କିମ୍‌ ଜଙ୍ଗ ଉନ୍‌ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ନେଇ ପ୍ରତି ଦିନ ନୂଆ ନୂଆ କଥା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଖବର ହିସାବରେ ଉତ୍ତରକୋରିଆ ଶାସକ ଏବେ କୋମାରେ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଦାବି କରାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏହା କେତେଦୂର ସତ ତାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ , କେହି ପ୍ରମାଣିତ କରିପାରିନାହାନ୍ତି ।  କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ଭିତରେ ନିଜ ଶାସକଙ୍କ କିଛି ଫଟୋ  ଉତ୍ତରକୋରିଆ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି କରାଯାଇଛି ।

ତେବେ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଫଟୋରେ କିମ୍‌ ଏକ ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେଇଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।  ଦେଶରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ନେଇ ସ୍ଥିତି ଓ ଆଗାମୀ ଚକ୍ରବତୀ ବାତ୍ୟା (ଟ୍ରାଇଫୁନ) ନେଇ ସ୍ଥିତିର ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏହି ବୈଠକ କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି କେହି କେହି ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ।  ଦେଶରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ବିରୋଧରେ ଲଢେଇ ଓ ବାତ୍ୟା ସ୍ଥିତିକୁ ମୁକାବିଲା ନେଇ ବୈଠକରେ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଦାବି କରାଯାଇଛି ।  

ତେବେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ ଯେ, ଉତ୍ତରକୋରିଆ ଶାସକଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟନେଇ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ନିକଟର ଲୋକ ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ, ଉତ୍ତରକୋରିଆର ଶାସକ ଏବେ କୋମାରେ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗମ୍ଭୀର ରହିଛି । ଯାହାଫଳରେ କି କିମ୍‌ଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଦେଶର ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ତାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି ।    

ସେହିପରି  ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ କିମ୍‌ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ନେଇ ଅନେକ ଖବର ଆସିଛି । କିନ୍ତୁ ତାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରିନାହିଁ । ଯେପରି ୨୦୧୪ ସେପ୍ଟମ୍ବେରରେ ଶାସକ କିମ୍‌ ହଠାତ୍‌ ୪୦ଦିନ କେଉଁଆଡେ ପାଇଁ ଗାଏବ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । କିମ୍‌ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଖରାପ ଅଛି ବୋଲି କିଛି ବିଦେଶୀ ମିଡିଆ ଦାବି  କରିଥିଲେ ।  ସେହିପରି ଗତମାସ ତଳେ ନିଜ ଜେଜେଙ୍କ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ଦିବସ ପରେ ପୁଣି ଥରେ ଗାଏବ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । କେହି କେହି ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ, କିମ୍‌ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଅତି ଗୁରୁତର ଅଛି । କିନ୍ତୁ ହଠାତ ତାପରେ ଏକ କାରଖାନା ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରୁଥିବାର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ।  

   Related Posts