Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଆଉ ଏକ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରିବ ଭାରତ ! ପାକ୍ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚା, ଭୟରେ ନିଜ ସୈନିକଙ୍କୁ ହାଇ ଆଲର୍ଟ କଲେ ଇମରାନ୍ ସରକାର

10/12/2020 at 9:42 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୦/୧୨:   ପାକିସ୍ତାନକୁ ପୁଣି ଥରେ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ଭୟ ଘାରିଛି । ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରମୁଖ ଖବର କାଗଜ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସ କହିଛି ଯେ, ଗୁଇନ୍ଦାର ରିପୋର୍ଟରେ ଭାରତ ସରକାର ପୁଣି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରିପାରନ୍ତି । କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଧ୍ୟାନ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଭାରତ ସରକାର ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ । ଏହାକୁ ନେଇ ଏଲଓସିରେ ସୈନିକଙ୍କୁ ହାଇ ଆଲର୍ଟ କରାଯାଇଛି ।

ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ଯେ, ମୋଦୀ ସରକାର ଦେଶରେ ଜାରି ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ବି ହେଲେ କରିପାରନ୍ତି । ଭାରତ ସରକାର କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଖଲିସ୍ତାନ ଆନ୍ଦୋଳନର ସହଯୋଗ ମିଳିବା କଥା ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି । ସମ୍ଭାବ୍ୟ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ଭୟରେ ଏଲଓସିରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସୈନିକଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ କରାଯାଇଛି ।

ସେହିପରି ଜିୟୋ ନ୍ୟୁଜର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ,ଏଲଓସି ଓ ଫେନସିଂ ବାଉଣ୍ଡରୀରରେ ସୈନିକଙ୍କୁ ହାଇ ଆଲର୍ଟ କରାଯାଇଛି । ଭାରତର କୌଣସି ଦୁଃସାହସର ଜବାବ ଦେବାକୁ ସୈନ୍ୟଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି । ଭାରତ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ, କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଓ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରୁ ଧ୍ୟାନ ହଟାଇବା ପାଇଁ ସରକାର ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇପାରନ୍ତି । ଏପରିକି ଲଦାଖରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ ଭାରତ ସାମ୍ନା କରୁଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଭାରତ ସରକାର ଉରି ଆକ୍ରମଣ ଓ ପୁଲଓ୍ୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଓ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରିଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିପାତ ହୋଇଥିଲେ । ଭାରତର ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଥରାଇ ଦେଇଥିଲା ।  

   Related Posts