Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

କରୋନାରେ ଠକେଇ ଖବର, ୬ ବ୍ୟାଙ୍କଙ୍କୁ ୪୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଚୁନ ଲଗାଇ ୪ବର୍ଷ ହେଲା ଚାଉଳ ବେପାରୀ ଫେରାର, ହାତ ମଳୁଛନ୍ତି SBI

9/05/2020 at 2:38 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସାରା ଦେଶ ଏବେ କରୋନା ବିରୋଧରେ ସଂଗ୍ରାମ ଲଢୁଥିବା ବେଳେ ଏକ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ଋଣ ଠକେଇ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ (ଏସବିଆଇ)ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱଧୀନ ୬ଟି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୪୧୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ଋଣ ନେଇ ବାସୁମତି ଚାଉଳ କାରବାର କରୁଥିବା ରାମଦେବ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ମାଲିକ ଦେଶଛାଡି ପଳାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସେ ପ୍ରାୟ ୪ ବର୍ଷ ହେଲା ଦେଶ ଛାଡି ସାରିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଏସବିଆଇଙ୍କ ମନେ ପଡିଛି। ଏଣୁ ଏସବିଆଇ ସିବିଆଇଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ ଓ ୪ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ରୁଜୁ କରି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି। 

୨୦୧୬ ମସିହାରେ କମ୍ପାନୀକୁ ଏନପିଏ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା।  ଘଟଣାକୁ ୪ ବର୍ଷ ବିତିଯିବା ପରେ ବି ବ୍ୟାଙ୍କମାନେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିନଥିଲେ। ତେବେ ଗତ ଫେବୃଆରୀମାସରେ ଏସବିଆଇ ଏ ନେଇ ପ୍ରଥମ ଥର ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିବା ବେଳେ ବ୍ୟବସାୟୀ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସିବିଆଇ ସଂସ୍ଥାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନରେଶ କୁମାର, ସୁରେଶ କୁମାର ଓ ସଙ୍ଗୀତ ସମେତ କିଛି ଅଜ୍ଞାତ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ରୁଜୁ କରି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି।

ରାମଦେବ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ  ଏଥିରେ ଏସବିଆଇରୁ କେବଳ ୧୭୩.୧୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ଋଣ ନେଇଥିବା ବେଳେ କ୍ୟାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୭୬.୦୯, ୟୁନିୟନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆରୁ ୬୪.୩୧, ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆରୁ ୫୧.୩୧, କର୍ପୋରେସନ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୩୬.୯୧ ଓ ଆଇଡିବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୧୨.୨୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଋଣ ନେଇଛି।

୨୦୧୬ ମସିହା ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଡିଟ୍‌ରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଖାତାରେ ଗ଼ବଡ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା। ଏହା ସାଙ୍ଗକୁ ବାଲାନ୍ସ ସିଟ୍ ଏପଟସେପଟ କରି ବେଆଇନ ଭାବେ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଓ ମେସିନାରୀ ହଟାଇଥିବାର ବି ଜଣାପଡିଥିଲା। ଏଥିରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିକାରୀମାନେ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କରିବା ବେଳକୁ କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ କି ନିର୍ଦ୍ଦେଶମାନଙ୍କର ଠିକଣା ମିଳିନଥିଲା। ସେମାନେ ଦେଶ ଛାଡି ପଳାଇଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା। ତେବେ ଦେଶ ଛାଡିବା ପୂର୍ବରୁ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଅଧିକାଂଶ ସମ୍ପତ୍ତି ବିକ୍ରି କରିସାରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଋଣ ବାବଦ ଅର୍ଥ ଫେରସ୍ତ ମିଳିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଜଣାପଡିଲା ସେତେବେଳେ ବ୍ୟାଙ୍କ ସିବିଆଇଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

   Related Posts