Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଅନିଲ ବିଜଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଗୁରୁତର : ରୋହତକ ପିଜିଆଇରୁ ମେଦାନ୍ତା ହସ୍ପିଟାଲକୁ କରାଗଲା ସ୍ଥାନାନ୍ତର

16/12/2020 at 9:01 AM

ରୋହତକ ୧୬/୧୨: କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେବାରୁ ହରିୟାଣାର ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଆହୁରି ବିଗିଡ଼ି ଯାଇଛି। ତାଙ୍କୁ ପିଜିଆଇ ରୋହତକରୁ ଗୁରୁଗ୍ରାମର ମେଦାନ୍ତା ହସ୍ପିଟାଲକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ସେ ରାତି ପାଖାପାଖି ୯ଟାବେଳେ ମେଦାନ୍ତା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଅମ୍ବାଲା ହସ୍ପିଟାଲରୁ ତାଙ୍କୁ ପିଜିଆଇ ରୋହତକ ରେଫର କରାଯାଇଥିଲା। ଅନିଲଙ୍କ ଫୁସଫୁସରେ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଛି।

ନଭେମ୍ବର ୨୦ତାରିଖରେ ଅନିଲ କରୋନାର ଭାକସିନ୍ କୋଭାକ୍ସିନ୍ ପ୍ରଥମ ଡୋଜ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଡିସେମ୍ବର ୫ତାରିଖରେ ସେ ଟ୍ବିଟ୍ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଭାକସିନ୍ ନେବା ପରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଏହି ମାମଲାରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟକୁ ଜବାବ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା। ଅନିଲ ବିଜଙ୍କୁ ଭାରତ ବାୟୋଟେକ୍ ଏବଂ ICMR ତରଫରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଥିବା କୋଭାକ୍ସିନ୍ ଡୋଜ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ପରେ ନିଜେ ଅନିଲ ବିଜ କହିଥିଲେ ଯେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ କହି ଦେଇଥିଲେ ଯେ କରୋନା ଭାକସିନ୍ ଦ୍ବିତୀୟ ଡୋଜ ନେବାର ପାଖାପାଖି ୧୪ଦିନ ପରେ କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥାଏ। ଭାକସିନର ଆଉ ଏକ ଡୋଜ ପ୍ରଥମ ଡୋଜର ୨୮ଦିନ ପରେ ଲଗାଯାଇଥାଏ। ଯାହାର ୧୪ଦିନ ପରେ ହିଁ ଶରୀରରେ ଆଣ୍ଟିବଡି ଡେଭଲପ୍ ହୋଇଥାଏ। ଫଳରେ କରୋନାରୁ ସୁରକ୍ଷା ମିଳିଥାଏ। ଅର୍ଥାତ୍ ଏହି ପୂରା ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ୪୨ରୁ ୪୫ଦିନ ସମୟ ଲାଗିଥାଏ। ଏହା ଭିତରେ ଭାକସିନରେ କୌଣସି ସୁରକ୍ଷା ମିଳିନଥାଏ।

   Related Posts