Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

କରୋନା ଲକଡାଉନ : ଫଟୋଗ୍ରାଫିକୁ ମନେ ପକାଇ ସମୟ କାଟୁଛନ୍ତି କୁମ୍ବଲେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୦୩ : ଭୟାବହ ମହାମାରୀ କରୋନା ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ମାଡି ଚାଲିଛି | ଦିନକୁ ଦିନ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି | ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି | ଯେହେତୁ ଏହି ଭାଇରସର କୌଣସି ଟୀକା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାହରିନାହିଁ ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଦେଶ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ଭାରତ ମଧ୍ୟ ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ ୧୪ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାରାଦେଶକୁ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା କରିଛି | ବାହାରକୁ ନ ବାହାରି ନିଜ ନିଜ ଘରେ ରହିବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକେ ଘରେ ବସି ବୋର ହେଇଯାଉଛନ୍ତି | ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବା ପାଇଁ ନାନା କାମ କରୁଛନ୍ତି | କିଏ ଅଫିସ କାମ କରୁଛି, କିଏ ପେଣ୍ଟିଙ୍ଗ, କିଏ ଘର କାମ, କିଏ ପୁଣି ରୋଷେଇରେ ନୂଆ ନୂଆ ଏକ୍ସପେରିମେଣ୍ଟ ତ କିଏ ଗାର୍ଡେନିଂ କରୁଛନ୍ତି | ସେଲିବ୍ରିଟିମାନେ ମଧ୍ୟ ଘରେ ବନ୍ଦ ହେଇ ରହିଛନ୍ତି | ନିଜ ପରିବାର ସହ ସମୟ କାଟୁଛନ୍ତି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେ ସମୟ କାଟିବା ପାଇଁ ଫଟୋଗ୍ରାଫି କରୁଛନ୍ତି | ଫଟୋଗ୍ରାଫି ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା ଏବଂ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ସେ ତାଙ୍କର ଫଟୋଗ୍ରାଫି ମନେ ରଖିବା ପାଇଁ ଦିନ ବିତାଉଛନ୍ତି |

କୁମ୍ବଲେ ଏକ ଟୁଇଟ୍‌ରେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଘରେ ରହିବା ଏବଂ ମୋର ଅଭିଲେଖାଗାରରେ ରହିବା କିଛି ମଧୁର ସ୍ମୃତି ଥିଲା। ଅଳସୁଆ ଭାଲୁ ଦାରୋଜି ବିୟର ସେଞ୍ଚୁରି କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ | କୁମ୍ବଲେ ତାଙ୍କ ଫଟୋଗ୍ରାଫିର ଏକ ଚିତ୍ର ଟ୍ୱିଟରରେ ମଧ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଏକ ଭାଲୁ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ୨୧ ଦିନ ପାଇଁ ଦେଶକୁ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେ ଘରେ ରହିବାର ଗୁରୁତ୍ୱ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ।

କୁମ୍ବଲେ କହିଛନ୍ତି, ଦୟାକରି ପରିସ୍ଥିତିର ଗମ୍ଭୀରତା ବୁଝନ୍ତୁ। କରୋନା ସହିତ ଲଢେଇ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ରୁହନ୍ତୁ | ଆମର ମାନ୍ୟବର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଜିଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଆମେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲକଡାଉନ ପାଳନ କରିବା ଉଚିତ |

ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ମଧ୍ୟ ଜନତାଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ରାହାନେ କହିଛନ୍ତି, ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆମେ ସରକାରକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ସରକାର ଯେଉଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ତାହା ଦେଶବାସୀଙ୍କ ମଙ୍ଗଳ ନିମନ୍ତେ ନେଇଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କରୋନାରେ ଭାରତରେ ୫୫୦ ରୁ ଅଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୧୧ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି |

   Related Posts