Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ କଡ୍ଡପାରେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ୫ ଶ୍ରମିକ ମୃତ, ଅନେକ ଫସିରହିଥିବା ଆଶଙ୍କା

8/05/2021 at 1:28 PM

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ୮/୫ : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର କଡ୍ଡପା ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଘଟଣ । ପଥର ଫଟାଇବାକୁ ରଖାଯାଇଥିବା ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀରୁ ବିସ୍ଫୋରଣ । ଫଳରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୫ ଜଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ତେବେ ଏବେବି ସେଠାରେ ଅନେକତ ଶ୍ରମିକ ଫସିରହିଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । ଆଗକୁ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ବୋଲି ଆକଳନ ହେଉଛି । ସକାଳ ୧୦ଟାରେ କାଲାସାପଡୁ ବ୍ଲକର ମାମିଲାପାଲେ ଗ୍ରାମରେ ଘଟିଥିଲା ଏହି ଘଟଣା ।

ସମସ୍ତ ପୀଡିତ ବ୍ୟକ୍ତି ହେଉଛନ୍ତି ଖଣିରେ କାମ କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀ । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ମାମିଲାପାଲ୍ ନିକଟ ଖଣିରେ ଜେଲାଟିନ୍ ଷ୍ଟିକ୍ ଅନଲୋଡ୍ କରୁଥିବା ବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା । ଏହା ଏକ ଲାଇସେନ୍ସପ୍ରାପ୍ତ ଚୂନ ପଥର ଖଣି ଏବଂ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଅପରେଟରମାନେ ଏହି ସାମଗ୍ରୀ ଆଣିଥିଲେ । ବାଡ଼ିଗୁଡ଼ିକ ଅନଲୋଡ୍ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଛି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

ଦୁର୍ଘଟଣାର ପ୍ରକୃତ କାରଣ କଣ ତାହା ଏଯାଏଁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇପାରିନି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ YS ଜଗନ୍ ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀ କଡ୍ଡପା ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଏ ନେଇ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଘଟଣାରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ସେ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଏବଂ ଶୋକସନ୍ତପ୍ତ ପରିବାର ପ୍ରତି ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts