Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୨୨ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୫୬୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ରାସ୍ତାରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛରୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବସ୍, ୫ ଯାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ପାର ହେଉଥିବା ବେଳେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

୧୪ ହଜାର ମଦ ବୋତଲ ଉପରେ ଚାଲିଲା ରୋଲର, ସେଥିରେ ଥିଲା ୭୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଚୋରା ମଦ

18/07/2020 at 6:42 PM

ବିଜୟୱାଡା ୧୮/୦୭: ବିପୁଳ ଚୋରାମଦ ଜବତ କରିଥିଲା ପୋଲିସ ଓ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ । ତାକୁ ନଷ୍ଟ କଲା ପୁରା ଷ୍ଟାଇଲରେ । କିଛି ବି ରହିଲାନି ପୁରା ମାଟିରେ ମିଶିଲା । ସେହି ମଦ ନଷ୍ଟର  ଭିଡିଓ ଏବେ  ଭାଇରାଲ । ବିଜୟୱାଡା ପୋଲିସର ଏପରି କାମକୁ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ରେ ପ୍ରଶଂସା ବହୁତ ।

ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଭିଡିଓ । କିପରି ସଜାହୋଇ ଥୁଆ ହୋଇଛି ଧାଡି ଧାଡି ମଦ ବୋତଲ । ରଙ୍ଗ ବେରଙ୍ଗର ଆଉ ବିଭିନ୍ନ ଆକାରର ଦେଶୀ- ବିଦେଶୀ ମଦ ବୋତଲ । ଶହେ ଦୁଇ ଶହ କି ହଜାରେ ନୁହଁ ୧୪ ହଜାର ମଦ ବୋତଲ । ବିରାଟ ଜାଗାରେ ଏମିତି ସଜାହୋଇଛି, ଯେମିତି ସମସ୍ତେ ଦେଖିବେ ଆଉ ତାପରେ କ’ଣ ହେଲା ତାହା ବି ଦେଖନ୍ତୁ । ମାଡି ଚାଲିଛି ରୋଡ୍‌ ରୋଲର , ଆଉ ତାର ସେହି ଓଜନିଆ ଲୁହା ଚକ ତଳେ ଚୁରମାର ହୋଇଯାଉଛି ମଦ ବୋତଲ ସବୁ । ପିଚକି ପଡୁଛି ମଦ । ଏ ହେଇଛି  ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର କ୍ରିଷ୍ଣା ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଛଲିପଟ୍ଟନମ୍ ସହରରେ ନିକଟରେ ସଙ୍ଗଠିତ ମଦ ନଷ୍ଟର ଦୃଶ୍ୟ ।

କିଷ୍ଣା ଜିଲାର ପୋଲିସ ଅଧିକ୍ଷକ ଏମ୍. ରବିନ୍ଦ୍ରନାଥ ବାବୁଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଆସିଥିବା ଏହି ସବୁ ଚୋରା ମଦକୁ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା । ତେଲେଙ୍ଗାନା ସୀମାନ୍ତ କ୍ରିଷ୍ଣା ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ ଗୋଦାବରୀ ଜିଲ୍ଲାର ଚେକ୍ ପୋଷ୍ଟ ଅତିକ୍ରମ କରି ଆନ୍ଧ୍ରରେ ପ୍ରବେଶ ବେଳେ  ଆଉ ଲକ୍‌ଡାଉନ ସମୟରେ  ହିଁ ୧୦ ଟି ଥାନାର ପୋଲିସ ଜବତ କରିଥିଲା ୩ ହଜାର ୨୦୭ ଲିଟର ମଦ । ଏହି ଚୋରା ମଦର ଦାମ ୭୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ।ଏହି ଘଟଣାରେ ୧୦ ଥାନାର ପୋଲିସ ୩୧୨ ମାମଲା ମଧ୍ୟ ରୁଜ୍ଜୁ କରିଛି । ଜବତ ପରେ ସେହି ମଦ ଗୁଡିକୁ ସହଜରେ ପୁରା ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ପୋଲିସ ରୋଡ ରୋଲର ଆଣିଥିଲା ଏବଂ ବୋତଲ ଗୁଡିକୁ ରୋଲକର ଚକା ଚଢିବା ଭଳି ସଜାଇ ତାହା ଉପରେ ଚଢାଇଥିଲା ।

 ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ୟେ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେସର ୱାଇ.ଏସ୍ ଜଗନ ମୋହନ ରେଡ୍ଡି ସରକାର ରାଜ୍ୟରେ ମଦ ବିକ୍ରି କମ୍‌ ଲାଗି ଏକାଧିକ ପଦକ୍ଷେପ ନେୋଇଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟରେ ମଦ ଦୋକାନ ସଂଖ୍ୟା ୨୦ ପ୍ରତିଶତ କମାଇ ଦେଇଛନ୍ତି . ତାହା ସହ ମଦର ଦାମ ପାଖାପାଖି ୭୫ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି । ସେଥିଲାଗି ଚୋରା ବେପାରୀ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ରାଜ୍ୟକୁ ଚୋରାରେ ମଦ ଆଣୁଥିବା ବେଳେ ଆନ୍ଧ୍ର ସରକାର ତା ଉପରେ କଡା ନଜର ରଖିଛନ୍ତି। 

   Related Posts