Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁଶିଲ ମୋଦି ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ, ରାମବିଳାସ ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଟିକେଟ୍‌ ଦେଲା ବିଜେପି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌, କରୋନା ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସହ ଏସ୍‌ଓପି ପାଳନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ବାଜିରାଉତ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ବସ୍‌ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ଦୁଇ ଯୁବକ ଏବଂ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୦୧୬ ରୁ ୨୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୫ ଜଣ ଶିଳ୍ପୀ ହେବେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ ଗିରଫ, କୁବେର ଜଙ୍ଗଲ ଅଫିସରଙ୍କ ଅମାପ ସଂପତ୍ତି ଠାବ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୨୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି. ନଟରାଜନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ଗାଁରେ ଆନ୍ଧ୍ରର ବଢିଚାଲିଛି ଦାଦାଗିରି : ଆନ୍ଧ୍ରନେତାଙ୍କ ଓଡ଼ିଶା ବିରୋଧୀ ରାଲି, ଓଡ଼ିଶାକୁ ଇଞ୍ଚେ ଜାଗା ନ ଛାଡ଼ିବାକୁ ନାରା ଓଡିଶା ପ୍ରଶାସନ ପାଲଟିଛି ନିଦା ବିଷ୍ଣୁ

16/11/2020 at 2:31 PM

ଜୟପୁର ୧୬।୧୧: ଦିନକୁ ଦିନ ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ଗାଁଅଗୁଡ଼ିକରେ ବଢୁଛି ଆନ୍ଧ୍ରର ଦାଦାଗିରି। । ସୀମାନ୍ତ ୪ଟି ଗାଁରେ ଆନ୍ଧ୍ରର ନେତା ଆରଆଇ ଅମିନ ପ୍ଲାକାର୍ଡ ଧରି ରାଲି କରିଛନ୍ତି। ଆନ୍ଧ୍ରର ନେତା ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଓଡ଼ିଶାର ୪ଟି ଗାଁରେ ରାଲି କରିଥିବା ବେଳେ ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରଶାସନ କିନ୍ତୁ ନିଦା ବିଷ୍ଣୁ ପାଲଟିଛି।

ଆନ୍ଧ୍ର ଦାଦାଗିରି କରୁଛି ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଶାସନ ଜାଣି ଅଜଣା, ଶୁଣି ଅଶୁଣା । ଏବେ ପୁଣି ସୀମାନ୍ତର ୪ଟି ଗାଁରେ ଆନ୍ଧ୍ର ନେତା, ସରକାରୀ ବାବୁ ରାଲି କରିଛନ୍ତି ପ୍ଲାକାର୍ଡ ଧରି ଓଡ଼ିଶାକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଉଛନ୍ତି। ଓଡ଼ିଶାକୁ ଇଞ୍ଚେ ଜାଗା ଛାଡ଼ିବୁନି ଦେଇଛନ୍ତି ଧମକ। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଚୁପ ହୋଇ ଦେଖଣାହାରୀ ସାଜିଛନ୍ତି ଏବଂ ଗାଁ ଭିତରେ ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇ ଯାଇଥିଲା ରାଲି। ୧୫ ଦିନ ହେଲାଣି ଏମିତି ଚାଲିଛି। ଆନ୍ଧ୍ର ଓଡ଼ିଶା ସୀମାରେ ପଶି ମନମାନି ଚଳାଇଛି। ଚୀନ ଭଳି ବିସ୍ତାରବାଦ ଚଳାଇଛି ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଶାସନ ।

କୋରାପୁଟ ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି ବ୍ଲକ ସମ୍ବାଇ ଗ୍ରା ପଞ୍ଚାୟତର ସୁନେବେଡ଼ା ଗାଁକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଛି । ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଶାସନ ଓଡ଼ିଶା ସୀମା ଡେଇଁ ଫଳକ ପୋତି ଚାଲିଯାଇଥିଲା। ଯାହାକୁ ସୁନାବେଡ଼ା ଗ୍ରାମବାସୀ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଏନେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷରୁ କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଜଣାଯାଇଥିଲା । ଫଳରେ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଲଳିତ କୁମାର କଅଁର କିଛି ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏସବୁ ଫଲକକୁ ଭାଙ୍ଗି ଓଡ଼ିଶାର ଫଳକ ଲଗାଇଥିଲେ।

୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆନ୍ଧ୍ରର କିଛି ଲୋକ ଏହି ଫଳକକୁ ଭାଙ୍ଗିଦେବା ସହ ପଥର ପକାଇ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରି ରଖିଛନ୍ତି । ଏହି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ଏବେବି ଜାରି ରହିଛି। ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ହଟାଇବାକୁ ସମ୍ବାଇ ସରପଞ୍ଚ ପିଲକ ଗୁଣ୍ଡା ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏହି ସମୟରେ ଆନ୍ଧ୍ରର କିଛି ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଏନେଇ ସରପଞ୍ଚ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ହେଲେ ପ୍ରଶାସନ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇନାହିଁ। ଯାହାକି ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ନେତାଙ୍କୁ ସୁହାଇଛି। ଏବେ ପୁଣି ଆନ୍ଧ୍ରର ସରକାରୀବାବୁ, ନେତା ଓ କିଛି ଲୋକ ଓଡ଼ିଶାର ଗାଁ ଭିତରେ ରାଲି କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts