Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତ ଆସିବ ପଳାତକ ନିରବ ମୋଦି, ଅନୁମତି ଦେଲେ ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶ୍ବଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ବାଇଁଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ଆସିଥିଲେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମନାଇବାକୁ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ମାତ୍ର ୮ଶହ ଟଙ୍କା ଉଧାର ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ, ମହିଳା ମଣ୍ଡଳ ସଭାନେତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ହରସିମରତ କୌର ବାଦଲ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ସଂକ୍ରମଣ ଆଗକୁ ଆହୁରି ବଢି ବଢି ଚାଲିବ – ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଗୀତିକାର ପଣ୍ଡିତ କିରଣ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ: ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନେଇଥିଲେ ଭ୍ୟାକସିନ୍
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେ​‌ଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି. ଏସ୍‌. ୟେଦିୟୁରପ୍ପା, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ନେଇଥିଲେ ଭ୍ୟାକସିନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବର UPDରେ ଜାରି ହେବ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ମୁତୟନ ହେବେ ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଳବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସୁନ୍ଦରଗଡର ୨ ବିଜେଡି ନେତା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ବଢିଲା କଟକଣା : ସପ୍ତାହର ୨ଦିନ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ RTPCR ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||

ବିଜ୍ଞାନ ଯୁଗରେ ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସର ଛାଇ : ମୃତକକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ରାତି ତମାମ ଚାଲିଲା ପୂଜାପାଠ, ଢଳାଗଲା ଗରା ଗରା ପାଣି

5/04/2021 at 7:53 AM

ନୟାଗଡ଼ ୦୫।୦୪: ମୃତକକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ତାରି ତମାମ ଚାଲିଲା ପୂଜାପାଠ । ଠାକୁରଙ୍କ ଆଗରେ ମୃତ ଦେହ ରଖି ଢଳାଗଲା ଗରା ଗରା ପାଣି । ନୟାଗଡ ଜ଼ିଲ୍ଲା ଶରଣକୁଳ ଥାନା ବରସାହି ଗାଁର ଘଟିଛି ଏପରି ଘଟଣା । ମୃତ ଦେହକୁ ଦଣ୍ଡ ଠାକୁରଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଶୁଆଇ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଗରାଗରା ପାଣି ଢଳାଯାଉଛି । ସବୁଠୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଲେ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପରେ ଲୋକେ ମୃତ ଦେହ ଠାକୁରଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ରଖି ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା । ବିଜ୍ଞାନ ଯୁଗରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଅନ୍ଧ ବିଶ୍ୱାସ ଦୂର ହୋଇନି ଇଏ ତାର ଆଉ ଏକ ପ୍ରମାଣ ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ,  ଦୁଇଦିନ ତଳେ ସିଙ୍ଗlରପୁର ଗାଁର ରବି ନାହାକ ଦଣ୍ଡକୁ ଆସି ଦଣ୍ଡୁଆ ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ । ଶନିବାର ରାତିରେ ହଠାତ୍ ରବି ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ । ସେଠାରୁ ସଂଗେ ସଂଗେ ତାଙ୍କୁ ନୟାଗଡ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା । ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ l ରବିବାର ଦିନ ମୃତଦେହର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ରାଜି ହୋଇନଥିଲେ । ରବିଙ୍କ ଦେହରେ ଠାକୁର ଥିବାରୁ ପୂଜାପାଠ କଲେ ସେ ଭଲ ହୋଇଯିବେବୋଲି ଗ୍ରାମବାସୀ ଜିଦ୍ ଧରିଥିଲେ । ଏପରିକି କିଛି ଗ୍ରାମବାସୀ ଏନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଶେଷରେ ଶରଣକୁଳ ପୋଲିସର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ହୋଇଥିବା ଥାନାଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ବ୍ୟବଛେଦ ପରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ମୃତ ଦେହକୁ ଗ୍ରାମକୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ l ଶବ ଦାହ କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ସେଠାରେ ଚାଲିଲା ପୂଜାପାଠ l ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଅନ୍ୟ ଦଣ୍ଡୁଆ ମାନେ ପୂଜା ଅର୍ଚ୍ଚନା ଚଳାଇଲେ l ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦେହରେ ପାଣି ଢାଳିଥିଲେ l ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ନାମ ସଂକୀର୍ତନ ମଧ୍ୟ ଚାଲିଥିଲା l ଶହ ଶହ ଲୋକ ରୁଣ୍ଡ ହୋଇଥିଲେ । ଶରଣକୁଳ ପୋଲିସ ଗାଁକୁ ଯାଇ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରାମବାସୀ ବୁଝିନଥିଲେ l ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୂଜାପାଠ ଚାଲିଥିଲା । ପୋଲିସ ଅସହାୟ ହୋଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଫେରିଆସିଛି ।

   Related Posts