Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ମୁସଲମାନ ବାପା ଏବଂ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ମା’ଠାରୁ କେମିତି ଜନ୍ମ ହେଲା ବ୍ରାହ୍ମଣ ସନ୍ତାନ : ପ୍ରମାଣ ମାଗିଲେ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେଗଡେ

11/03/2019 at 7:05 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୧୧/୩ : ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହୁଥିବା କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଅନନ୍ତ କୁମାର ହେଗଡେ ପୁଣିଥରେ ଏକ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି | କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ହେଗଡେ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁସଲମାନ ବାପା ଏବଂ ବିଦେଶୀ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ମା’ଠାରୁ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ସନ୍ତାନ ବ୍ରାହ୍ମଣ କେମିତି ହେଲା | କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଭଟକଲରେ ଏକ ସମାରୋହରେ ଦଳର କର୍ମୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି | ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ‘ଗାନ୍ଧୀ’ କିଭଳି ହେଲେ ସେନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ହେଗଡେ | କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ତରଫରୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଦ୍ୱାରା ଵାଲାକୋଟରେ କରାଯାଇଥିବା ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ପ୍ରମାଣ ମାଗିବା ପରେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ବ୍ରାହ୍ମଣ ହେବାର ପ୍ରମାଣ ମାଗିଥିଲେ ହେଗଡେ |


ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ମୁସଲମାନର ସନ୍ତାନ (ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ) କେମିତି ବ୍ରାହ୍ମଣ ହେଲେ ତାର କ’ଣ ପ୍ରମାଣ ଅଛି କି ? ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ଥଟ୍ଟା କରୁନାହାନ୍ତି ବରଂ ଅନ ରେକର୍ଡ ପ୍ରଶ୍ନ କରୁଛନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ପରିଚୟ ପାଇଁ ଡିଏନଏ ଟେଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଥିଲା | ସେତେବେଳେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଡିଏନଏ ଟେଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ କୁହାଯିବାରୁ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ | ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ କହିଥିଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଡିଏନଏ ଟେଷ୍ଟ କରିଦିଅନ୍ତୁ | ତେବେ ସତ କ’ଣ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛନ୍ତି ତଥାପି ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ପ୍ରମାଣ ମାଗୁଛନ୍ତି | ପ୍ରମାଣ ମାଗିବାଔକାତ କଂଗ୍ରେସର ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଜେପି ନେତା ଅନନ୍ତ କୁମାର ହେଗଡେ |

   Related Posts