Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ଓଡ଼ିଶା ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍ କରିପାରେ ଅମ୍ଫାନ- ଜଏଣ୍ଟ ଟାଏଫୁନ୍ ଓ୍ବାର୍ଣ୍ଣିଂ ସେଣ୍ଟର

20/05/2020 at 8:37 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୦/୫: ବାତ୍ୟା ଅମ୍ଫାନର ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍‌ ନେଇ ଆଉ ଏକ ତଥ୍ୟା ସାମ୍ନା ଆସିଛି। ଏକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ  ପାଣିପାଗ ସଂସ୍ଥା ଜଏଣ୍ଟ ଟାଏଫୁନ୍ ଓ୍ବାର୍ଣ୍ଣିଂ ସେଣ୍ଟରର ଆକଳନ ଅନ୍ୟ କିଛି ରହିଛି। ଓଡିଶା ଉପକୂଳ ଅତି ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍ କରିବ ବୋଲି ଏହି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସଂସ୍ଥା ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି। ଏହାସହ ଓଡ଼ିଶା ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳର କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ  ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍ କରିବ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ବା ଆଇଏମ୍‌ଡିଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ବାତ୍ୟା ଅମ୍ଫାନ ସୁନ୍ଦରବନ ଇଲାକାରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍ କରିବ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଣିପାଗ ସୂଚନା ବାତ୍ୟା ଅମ୍ଫାନ ପାରାଦୀପଠାରୁ ୧୨୫ ଦୂରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ ହେଉଛି। ଏହି ବାତ୍ୟା ସମଦ୍ରରେ ଅତି ଭୀଷଣ ଚକ୍ରବାତର ରୂପ ନେଇଛି।  ଉପକୂଳ ଓଡ଼ିଶାରେ ଗଛ ସହ କିଛି ଘର କଚ୍ଚା ଘର ଭାଙ୍ଗିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟପଟେ ବାତ୍ୟା ଅମ୍ଫାନ ର ମୁକାବିଲା ଲାଗି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପୁରା ସଜାଗ ରହିଛି। ସୁନ୍ଦରବନରେ ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛଇଁବ ବାତ୍ୟା ଅମ୍ଫାନ

   Related Posts