Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ବଢ଼ିଲା ଚିନ୍ତା : ପିଆଜ କିଲୋ ୧୦୦ ଟଙ୍କା !
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଝାଡୁମାରି ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିଥିବା ଟ୍ରାଫିକ୍ କନେଷ୍ଟବଳ ଲଳିତ ମୋହନ ରାଉତ ସମ୍ମାନୀତ
  • ||
  • ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ସନ୍ଧବ ଲୁଣ ମିଶାଇ ସେବନ କଲେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ ଓଜନ
  • ||
  • ଆକର୍ଷଣୀୟ ଚାକିରୀ: ବିସ୍କୁଟ୍ ଚାଖିବାକୁ ମିଳିବ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦରମା
  • ||
  • ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ ମିଳିବ
  • ||
  • ପୂଜା ପାଇଁ କଟକ ସହରରେ ମୁତୟନ ହେବେ ୩୦ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ପଡିଆବାହଲରେ ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ଓ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ
  • ||
  • ସଞ୍ଜୁ ବାବାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ ଖବର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମୋସ୍ ମିସାଇଲ୍ ପରୀକ୍ଷଣରେ ଭିଡିଓ ଜାରି କଲା ଭାରତୀୟ ନୌସେନା
  • ||

କ୍ରିକେଟରୁ ଧୋନିଙ୍କ ସନ୍ୟାସ ନେବାକୁ ଚାହିଁ ବସିଛନ୍ତି ଏହି ୪ଜଣ ୱିକେଟ କିପର : ୨ ନମ୍ବର ଖେଳାଳି ସମସ୍ତଙ୍କର ପ୍ରିୟ

30/06/2019 at 11:32 AM

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୩୦/୬ : ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ଭଳି ଉଇକେଟ କିପର ଭାରତ କ୍ରିକେଟ ଇତିହାସ ନା କିଏ ଆଗରୁ ଥିଲେ ନା ଆଗକୁ କିଏ ହେଇପାରିବେ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । କିଛି କ୍ରିକେଟ ଏକ୍ସପର୍ଟଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ ଏହି ବିଶ୍ୱକପ ଧୋନିଙ୍କ ଶେଷ ବିଶ୍ୱକପ ହୋଇପାରେ । ଧୋନି ଅବସର ନେବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଟିମରେ ଆହୁରି ଭଲ ଭଲ ବିକଳ୍ପ ରହିଛି । ଏହିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କିଏ ଜଣେ ଧୋନିଙ୍କ ପରେ ୱିକେଟ କିପର ହୋଇପାରନ୍ତି । ଏହି ତାଲିକାରେ ୪ଜଣ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଧୋନିଙ୍କ ଅବସର ପରେ କେଉଁ ଖେଳାଳି ୱିକେଟ କିପର ଭୂମିକା ନେଇପାରନ୍ତି ।

ଈଶାନ କିସନ – ଈଶାନ କିସନ ଜଣେ ପ୍ରତିଭାଶାଳୀ ୱିକେଟ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ । ସେ ଆକ୍ରମକ ଶୈଳୀରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରନ୍ତି । ସେ ଆଇପିଏଲରେ ଅନେକଥର ନିଜ କୃତିତ୍ୱ ଦେଖାଇ ସାରିଛନ୍ତି । ଈଶାନଙ୍କ ୱିକେଟ କ୍ୱିପିଙ୍ଗ ଶୈଳୀ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚମତ୍କୃତ । ସେ ପ୍ରାୟ କ୍ୟାଚ ଡ୍ରପ କରନ୍ତିନି ।

ଋଷଭ ପନ୍ଥ – ଋଷଭ ପନ୍ଥ ନିଜର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଅଳ୍ପ ସମୟରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆକ୍ରମକ ବୋଲିଂ ଯୋଗୁଁ ସେ ଅନେକଥର ଭାରତୀୟ ଟିମକୁ ବିଜୟୀ କରିଛନ୍ତି । ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେ ଭାରତ ପାଇଁ ମ୍ୟାଚ ୱିନର ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରନ୍ତି ।

ଦୀନେଶ କାର୍ତିକ – ଦୀନେଶ କାର୍ତିକଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବହୁତ ସୁଧୁରି ଯାଇଛି । ସମୟ ସହ ତାଳ ଦେଇ ସେ ଖେଳିବା ଶିଖିଗଲେଣି ଏବଂ ଧୀରେ ଧୀରେ ସେ ଜଣେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଖେଳାଳି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ସେ ଅନେକଥର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ବିଜୟୀ କରିଛନ୍ତି । ନିଦାଶ ଟ୍ରଫି ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଇଣ୍ଡିଆ ଦୀନେଶ କାର୍ତିକଙ୍କ ପାଇଁ ହିଁ ଜିତିଥିଲେ । ଏହି ମ୍ୟାଚକୁ କେହି ଭୁଲି ପାରିବେ ନାହିଁ ।

କେ.ଏଲ.ରାହୁଲ – କେ.ଏଲ.ରାହୁଲ ୩ଟି ଫର୍ମାଟରେ ଶତକ କରିଥିବା ତୃତୀୟ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ । ସେ କେତେବେଳେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ତ ପୁଣି କେତେବେଳେ ବାହାରି ଯାଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ୱିକେଟ କ୍ୱିପିଙ୍ଗ କରିପାରନ୍ତ । 

   Related Posts