Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଗ୍‌ଚି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କ୍ୟାନସର ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପାଇଁ ସୁବ୍ରତୋ-ସୁସ୍ମିତା ଦେବେ ୪୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହେଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ରେ ହୋଇଥିଲା ବାଇପାସ୍‌ ସର୍ଜରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରୁ ୨୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇର ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଖରା ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ୨ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି, ରାଜଭବନ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡାକ୍ତରଖାନା ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍, ଆବଶ୍ୟକତା ନଥିଲେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ଆଡମିଶନ ମନା
  • ||
  • ସରିଲା ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ବୈଠକ, ୯ଟି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ବାଜିଲା ମୋହର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : BMCର ପେଡ୍ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ନନ୍ ଏସି ୧୦୯୯ ଓ ଏସି ରୁମ୍ ୧୪୯୯ ଟଙ୍କା
  • ||

କ୍ରିକେଟରୁ ଧୋନିଙ୍କ ସନ୍ୟାସ ନେବାକୁ ଚାହିଁ ବସିଛନ୍ତି ଏହି ୪ଜଣ ୱିକେଟ କିପର : ୨ ନମ୍ବର ଖେଳାଳି ସମସ୍ତଙ୍କର ପ୍ରିୟ

30/06/2019 at 11:32 AM

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୩୦/୬ : ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ଭଳି ଉଇକେଟ କିପର ଭାରତ କ୍ରିକେଟ ଇତିହାସ ନା କିଏ ଆଗରୁ ଥିଲେ ନା ଆଗକୁ କିଏ ହେଇପାରିବେ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । କିଛି କ୍ରିକେଟ ଏକ୍ସପର୍ଟଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ ଏହି ବିଶ୍ୱକପ ଧୋନିଙ୍କ ଶେଷ ବିଶ୍ୱକପ ହୋଇପାରେ । ଧୋନି ଅବସର ନେବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଟିମରେ ଆହୁରି ଭଲ ଭଲ ବିକଳ୍ପ ରହିଛି । ଏହିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କିଏ ଜଣେ ଧୋନିଙ୍କ ପରେ ୱିକେଟ କିପର ହୋଇପାରନ୍ତି । ଏହି ତାଲିକାରେ ୪ଜଣ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଧୋନିଙ୍କ ଅବସର ପରେ କେଉଁ ଖେଳାଳି ୱିକେଟ କିପର ଭୂମିକା ନେଇପାରନ୍ତି ।

ଈଶାନ କିସନ – ଈଶାନ କିସନ ଜଣେ ପ୍ରତିଭାଶାଳୀ ୱିକେଟ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ । ସେ ଆକ୍ରମକ ଶୈଳୀରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରନ୍ତି । ସେ ଆଇପିଏଲରେ ଅନେକଥର ନିଜ କୃତିତ୍ୱ ଦେଖାଇ ସାରିଛନ୍ତି । ଈଶାନଙ୍କ ୱିକେଟ କ୍ୱିପିଙ୍ଗ ଶୈଳୀ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚମତ୍କୃତ । ସେ ପ୍ରାୟ କ୍ୟାଚ ଡ୍ରପ କରନ୍ତିନି ।

ଋଷଭ ପନ୍ଥ – ଋଷଭ ପନ୍ଥ ନିଜର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଅଳ୍ପ ସମୟରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆକ୍ରମକ ବୋଲିଂ ଯୋଗୁଁ ସେ ଅନେକଥର ଭାରତୀୟ ଟିମକୁ ବିଜୟୀ କରିଛନ୍ତି । ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେ ଭାରତ ପାଇଁ ମ୍ୟାଚ ୱିନର ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରନ୍ତି ।

ଦୀନେଶ କାର୍ତିକ – ଦୀନେଶ କାର୍ତିକଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବହୁତ ସୁଧୁରି ଯାଇଛି । ସମୟ ସହ ତାଳ ଦେଇ ସେ ଖେଳିବା ଶିଖିଗଲେଣି ଏବଂ ଧୀରେ ଧୀରେ ସେ ଜଣେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଖେଳାଳି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ସେ ଅନେକଥର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ବିଜୟୀ କରିଛନ୍ତି । ନିଦାଶ ଟ୍ରଫି ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଇଣ୍ଡିଆ ଦୀନେଶ କାର୍ତିକଙ୍କ ପାଇଁ ହିଁ ଜିତିଥିଲେ । ଏହି ମ୍ୟାଚକୁ କେହି ଭୁଲି ପାରିବେ ନାହିଁ ।

କେ.ଏଲ.ରାହୁଲ – କେ.ଏଲ.ରାହୁଲ ୩ଟି ଫର୍ମାଟରେ ଶତକ କରିଥିବା ତୃତୀୟ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ । ସେ କେତେବେଳେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ତ ପୁଣି କେତେବେଳେ ବାହାରି ଯାଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ୱିକେଟ କ୍ୱିପିଙ୍ଗ କରିପାରନ୍ତ । 

   Related Posts