Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଜିବ ଓ ରଶିଦଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ, ସ୍କଟଲାଣ୍ଡକୁ ୧୩୦ ରନରେ ହରାଇଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL)ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଆଉ ୨ଟି ନୂଆ ଟିମ । ୨ ଟିମ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ।
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୩୬୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ସତ ହେଲା ଧୋନୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ୫ ବର୍ଷ ତଳେ କହିଥିଲେ- ଦିନେ ଏମିତି ହେବ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପଡୋଶୀ ଘରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୨ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ୮ ଗୁରୁତର, ବୁଲିଲା ଟାଙ୍ଗିଆ ଓ କଟୁରୀ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର : ଧବଳେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା, ମନ୍ଦିର ଖାଁ ଖାଁ
  • ||
  • ୫ ଦିନ ଯାଏଁ ଖସିବନି ପାରଦ, ୨୮ରୁ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା
  • ||

କରୋନା ଯୁଦ୍ଧରେ ବିଗ୍ ବିଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ, ପୋଲାଣ୍ଡରୁ କିଣିଲେ ୫୦ ଅକ୍ସିଜେନ୍ କନସେନଟ୍ରେଟର

14/05/2021 at 4:34 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୪/୦୫: ସମଗ୍ର ଦେଶ କରୋନା ଭାଇରସ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛି, ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଜଣାଶୁଣା ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସୁଛନ୍ତି । କୋଭିଡ୍ ସେବାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଦିଲ୍ଲୀର ଶିରୋମଣି ଗୁରୁଦ୍ୱାର ପ୍ରବନ୍ଧକ କମିଟିକୁ ଦୁଇ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପୋଲାଣ୍ଡରୁ ୫୦ ଅକ୍ସିଜେନ୍ କନସେନଟ୍ରେଟର କିଣିଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ଦିନ ସେ ନିଜ ବ୍ଲଗରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନ୍ୟ ସୋର୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ କନସେନଟ୍ରେଟର ଅର୍ଡର କରିଛନ୍ତି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ମଧ୍ୟରୁ ୬୦ କିଛି ଦିନ ପରେ ଆସିବ ।

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ପୋଲାଣ୍ଡର ରୋକ୍ଲାଉରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ କନସୁଲେଟ୍ ତାଙ୍କୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ପୋର୍ଟେବଲ୍ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ପଠାଇବାକୁ କହିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଅମିତାଭ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ସେହି ସ୍ଥାନକୁ ଦାନ କରିବେ ଯେଉଁଠାରେ ଜରୁରୀ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ।

ବିଗ୍ ବି କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ମୁଁ ତୁରନ୍ତ ୫୦ ଅକ୍ସିଜେନ୍ କନସେନଟ୍ରେଟର କିଣିଛି ଯାହା ମେ ୧୫ ସୁଦ୍ଧା ପଠାଯିବ।’ ଏଥିସହିତ ସେ ପୋଲିସ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ସମେତ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଉପକରଣକୁ ଡେଲିଭରୀ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ମୁଁ ଆଉ ୫୦ଟି କିଣିବି ଏବଂ ଉପଯୁକ୍ତ ଚିକିତ୍ସା ସେବା କରାଯାଉଥିବା ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଦାନ କରିବି। ‘

ଏହା ସହ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବିଏମସି ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ହସ୍ପିଟାଲକୁ ୧୦ ଟି ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଭିନେତା ଆହୁରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ବିଏସ୍ଏମ୍ଇକୁ କହିଥିଲି ଯେ ମୁଁ କିଛି ଦାନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି, ସେମାନେ ମୋତେ ଟଙ୍କା ନ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ମାଗିଥିଲେ। ମୁଁ ୨୦ ଟି ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ଅର୍ଡର କଲି, ଯେଉଁଥିରୁ ୧୦ଟି ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ଅବଶିଷ୍ଟ ୧୦ ଟି ଏହି ମାସ ୨୫ ସୁଦ୍ଧା ପହଞ୍ଚିଯିବ ।’

   Related Posts