Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବନକଲାଗି ନୀତି, ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରୁ ରାତି ୮ଟା ଯାଏଁ ସାଧାରଣ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ
  • ||

୧୭ ମାସ ଶିଶୁର ରୋଗ ଶୁଣି ଇମୋସନାଲ୍ ହେଲେ ବିଗ୍ ବି, ୧୬ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ପାଇଁ କଲେ ଗୁପ୍ତଦାନ

11/09/2021 at 9:58 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୧/୦୯ : ଟିଭିର ଲୋକପ୍ରିୟ କୁଇଜ୍ ସୋ ‘କୌନ ବନେଗା କରୋଡପତି’ର ୧୩ ତମ ସିଜନ୍ ଚାଲିଛି ଏବଂ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଏହାକୁ ପୁଣି ଥରେ ହୋଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସୋ’ରେ ବଡ ସେଲିବ୍ରିଟିମାନେ ଏକ ବିଶେଷ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରାୟତଃ ଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏହିପରି ଭାବରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ ଏବଂ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା-କୋରିଓଗ୍ରାଫର ଫରାହ ଖାନ ମଧ୍ୟ ଏହି ସୋ’ରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି। ଉଭୟଙ୍କ ଉପରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଉଭୟ ଏବଂ ବିଗ୍ ବି ଏକ ଶିଶୁର ଅସୁସ୍ଥତା ଉପରେ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ।

ସୋନି ଟିଭି ତାହାର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରୁ ‘କେବିସି ୧୩’ ର ଏକ ପ୍ରୋମୋ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛି। ଏଥିରେ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ ଏବଂ ଫରାହ ଖାନ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ହଟ୍ ସିଟରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସ୍ଥାପିତ ମେଣ୍ଟାଲ୍ ହେଲ୍ଠ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ପାଇଁ ଆସିଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ଫରାହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ୧୭ ମାସର ଶିଶୁ ଅୟାଂଶ ପାଇଁ ଏଠାକୁ ଆସିଛନ୍ତି।

ଭିଡିଓରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ କହିଛନ୍ତି, ‘ଫରାହ ଖାନ ୧୭ ମାସର ଶିଶୁ ଅୟାଂଶ ପାଇଁ ଖେଳୁଛନ୍ତି ଯିଏ ଏକ ଗୁରୁତର ରୋଗ ସହ ଲଢେଇ କରୁଛି ।’ ଭିଡିଓରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଅୟାଂଶର ମା ତାଙ୍କ ପୁଅ ଏବଂ ଅସୁସ୍ଥତା ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଥମ ୬ ମାସ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ଅୟାଂଶର ହାତ ଓ ପାଦ ଠିକ୍ ଭାବରେ କାମ କଲାନାହିଁ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅୟାଂଶର ସ୍ପାଇନାଲ୍ ମସ୍କୁଲାର୍ ଏଟ୍ରୋଫି ନାମକ ଏକ ରୋଗ ଅଛି।

ଏହା ପରେ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଥିବା ଫରାହ କହିଛନ୍ତି, ‘ଯେତେବେଳେ ଅୟାଂଶକୁ ୨ ବର୍ଷ ହେବ, ସେତେବେଳେ ତାକୁ ଏକ ଔଷଧ ଜୋଲଗେନ୍ସମା ସହିତ ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବ ଯାହାକି ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଅଟେ। ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୧୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଏବଂ ଏହାଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରାଯାଇପାରିବ। ଆମେ ଅୟାଂଶକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ।

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଫରାହ ଖାନଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବା ପରେ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁମ ସହ କଥା ହେବା ଉଚିତ କି ନୁହେଁ ମୁଁ ଜାଣେ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଫରାହ, ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି, ମୁଁ ତୁମକୁ ପରେ କହିବି। ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାକୁ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହିଁ। ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବା ପରେ ଫରାହ ଖାନ ହାତ ଯୋଡି ବିଗ୍‌ ବିଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ଅମିତାଭ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଗକୁ ଆସି ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts