Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ପ୍ରବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ପୁଣି ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ବିଗ୍ ବି ଅମିତାଭ୍ : ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଘରକୁ ପଠାଇବାକୁ ବୁକ୍ କଲେ ୬ଟି ବିମାନ

10/06/2020 at 1:20 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୦/୦୬ : କରୋନା ଭାଇରସ ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁତ ହଇରାଣ ହରକତ କରିସାରିଲେଣି | ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକ | ଲକଡାଉନ ଯୋଗୁଁ କାମ ଧନ୍ଦା ହରାଇ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକ ପଳାୟନ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ସେମାନେ ଚାଲିଚାଲି ହଜାର ହଜାର କିମି ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ | ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସରକାର ପୁରା ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି | ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ଟ୍ରେନ, ବସ ସେବା ବନ୍ଦ ରହିଥିବାବେଳେ ସରକାର ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ପେଶାଲ ଶ୍ରମିକ ଟ୍ରେନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି | ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଚେହେରା ସୋନୁ ସୁଦ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଗବାନ ସାଜିଛନ୍ତି | ସେ ନିଜ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ପ୍ରବାସୀଙ୍କୁ ନିଜ ଘରକୁ ପଠାଉଛନ୍ତି | ଲକଡାଉନ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଅସଲ ମାନବିକତାର ପରିଚୟ ଦେଇଛନ୍ତି | ବିଗ ବି ଅମିତାଭ ମଧ୍ୟ ପଛରେ ନାହାନ୍ତି | ସେ ମଧ୍ୟ ମୁମ୍ବାଇରେ ଫସି ରହିଥିବା ପ୍ରବାସୀଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଘରକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ବସ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି | ମୁମ୍ବାଇରେ ଫସି ରହିଥିବା ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ ସେ ପୁଣି ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢ଼ାଇଛନ୍ତି | ପ୍ରବାସୀଙ୍କୁ ଘରକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ସେ ୬ଟି ଚାର୍ଟାଡ଼ ବିମାନ ବୁକ କରିଛନ୍ତି |

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରତି ବିମାନରେ ୧୮୦ ଲୋକଙ୍କୁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ଛଡ଼ାଯିବ | ୪ଟି ବିମାନ ବୁଧବାର, ଜୁନ ୧୦ ତାରିଖରେ ଓ ୨ଟି ବିମାନ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଯାତ୍ରା କରିବ | ଏହି ବିମାନ ଲଖନଉ, ଗୋରଖପୁର ଓ ବାରଣାସୀ ଯିବ | ବୁଧବାର ଦିନ ଯେଉଁ ୪ଟି ବିମାନ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିବ ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛନ୍ତି | ଦୁଇ ଦିନରେ ୬ଟି ବିମାନରେ ପାଖାପାଖି ହଜାରେ ୮୦ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚାଇ ଦିଆଯିବ |

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ ବସ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ | ମେ ୨୯ ତାରିଖରେ ସେ ମହିମ ଦରଗାହ ଟ୍ରଷ୍ଟ ଓ ହାଜି ଅଲି ଦରଗାହ ଟ୍ରଷ୍ଟ ସହ ମିଶି ୧୦ ବସ ହାଜି ଅଲିରୁ ବାହାରିଥିଲା | ଏହିସବୁ ବସରେ ଲଖନଉ, ଇଲାହାବାଦ, ଗୋରଖପୁର, ଭଦୋଇର ପାଖାପାଖି ୨୫୦ ଶ୍ରମିକ ନିଜ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ | ବସରେ ପ୍ରବାସୀଙ୍କ ଖାଇବା ପିଇବା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ମେଡିକାଲ କିଟ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ କରାଯାଇଥିଲା |

   Related Posts