Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଗୁରୁଦ୍ୱାର କମିଟିକୁ ଦାନ କରିଥିବା ୨ କୋଟି ଟଙ୍କାକୁ ଫେରସ୍ତ ପାଇଁ ଦାବି

14/05/2021 at 2:12 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୦୫: କରୋନା ମହମାରୀରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ବଲିଉଡର ମେଗାଷ୍ଟାର ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଶ୍ରୀ ଗୁରୁ ତେଗ ବାହାଦୂର କୋଭିଡ କେୟାର ସେଣ୍ଟରକୁ ଦେଇଥିବା ୨ କୋଟି ଟଙ୍କାକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଫେରସ୍ତ ପାଇଁ ଦାବି କରାଯାଉଛି ।

PunjabKesari

ବାସ୍ତବରେ, କରୋନା ସହ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଦିଲ୍ଲୀର ଗୁରୁଦ୍ୱାର ରାକବ ଗଞ୍ଜ ସାହେବରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଶ୍ରୀ ଗୁରୁ ତେଗ ବାହାଦୂର କୋଭିଡ କେୟାର ସେଣ୍ଟରକୁ କରୋନା ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଦୁଇ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ଆଯୋଗ ସଦସ୍ୟ ସର୍ଦ୍ଦାର ପରମିନ୍ଦର ସିଂ ବିଗ୍ ବି ଦେଇଥିବା ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାନକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ଆୟୋଗର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀ ଶିଖ ଗୁରୁଦ୍ୱାର ପ୍ରବଚନ କମିଟି ଏବଂ ଏହାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସର୍ଦ୍ଦାର ମଞ୍ଜିନ୍ଦର ସିଂ ସିର୍ସାଙ୍କଠାରୁ ନିଆଯାଇଥିବା ଦାନ ତୁରନ୍ତ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ସର୍ଦ୍ଦାର ପରବିନ୍ଦର ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡ ସେବାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅଭିନେତା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଦିଲ୍ଲୀ ଶିରୋମଣି ଗୁରୁଦ୍ୱାର ପ୍ରଭାକ କମିଟିକୁ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛନ୍ତି।ମୋର ଅନୁରୋଧ ହେଉଛି ଦିଲ୍ଲୀର ଶିରୋମଣି ଗୁରୁଦ୍ୱାର ପ୍ରଭାକ କମିଟି ଏବଂ ଏହାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସର୍ଦ୍ଦାର ମଞ୍ଜିନ୍ଦର ସିଂ ସିର୍ସାଙ୍କୁ ଯେ ତୃତୀୟ ଗୁରୁଙ୍କ ସମୟରେ ସମ୍ରାଟ ଆକବର ମଧ୍ୟ ଗୁରୁ ଘରକୁ ଅନେକ ଜାଗିର ଏବଂ ଗ୍ରାମ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତୃତୀୟ ଗୁରୁ ତାହା କରିନଥିଲେ କାରଣ ତାହା ଆକବର ରୋଜଗାର କରିନଥିଲେ ।

ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ଆୟୋଗର ସଦସ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ହିଁ ୧୯୮୪ ଶିଖ ଦଙ୍ଗାରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ହତ୍ୟା ପରେ ଶିଖଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦଙ୍ଗା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତି ଠାରୁ ଦାନ ନିଆଯିବା ଶିଖ ସମାଜ ପାଇଁ ଉଚିତ୍ ହେବ ନାହିଁ । ଶିଖ ସମାଜ ପାଖରେ ଅର୍ଥର ଅଭାବ ନାହିଁ। ଆମେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘର ସାମ୍ନାରେ ଯାଇ ହାତ ଯୋଡି ଟଙ୍କା ମାଗିବୁ, ତେଣୁ ଏହି ପ୍ରକାର ଦାନ ତୁରନ୍ତ ଫେରସ୍ତ କରାଯିବା ଉଚିତ । ମୁଁ ଅନୁରୋଧ କରିବାକୁ ଚାହେଁ, ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି ଯିଏ ମାନବିକତା ବିରୁଦ୍ଧରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି, ତେବେ ଗୁରୁ ଘରେ ତାଙ୍କ ପାଖରୁ ଗୋଟିଏ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ନେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

ଶିରୋମଣି ଅକାଳୀ ଦଳ ଜାତୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ମଞ୍ଜିନ୍ଦର ସିଂ ସିର୍ସା ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି- ଶିଖମାନେ ମହାନ, ଶିଖଙ୍କ ସେବାକୁ ନମସ୍କାର, ଏହି ଶବ୍ଦ ଥିଲା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଜୀଙ୍କର ଯେତେବେଳେ ସେ ଶ୍ରୀ ଗୁରୁ ତେଗ ବାହାଦୂର କୋଭିଡ କେୟାର ପାଇଁ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ଦିଲ୍ଲୀ ଅମ୍ଳଜାନ ପାଇଁ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଛି, ଅମିତାଭ ଜୀ ମୋତେ ପ୍ରାୟ ପ୍ରତିଦିନ ଫୋନକରି ଏହି ସୁବିଧା ବିଷୟରେ ଯାଞ୍ଚ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ।

   Related Posts