Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଜିରାଉତ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ବସ୍‌ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ଦୁଇ ଯୁବକ ଏବଂ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୦୧୬ ରୁ ୨୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୫ ଜଣ ଶିଳ୍ପୀ ହେବେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ ଗିରଫ, କୁବେର ଜଙ୍ଗଲ ଅଫିସରଙ୍କ ଅମାପ ସଂପତ୍ତି ଠାବ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୨୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି. ନଟରାଜନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ, ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ: ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||

କଣ କେବଳ ଲଂଡନ ଯିବା ପାଇଁ ରାତା ରାତି ଜୟାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଅମିତାଭ ?

9/04/2019 at 3:10 PM

ମୁମ୍ୱାଇ୯|୪: ନିଜ ଲମ୍ବା କେଶ ଓ ସୁନ୍ଦର ହସ ନେଇ ହିନ୍ଦି ସିନେମା ଜଗତରେ ପାଦ ଦେଇଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୟା ବଚ୍ଚନ ତାଙ୍କର ୭୦ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି। ୧୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ବେଙ୍ଗଲୀ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରି ସିନେମା ଜଗତରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ ଜୟା। ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ବଲିଉଡରେ ଗୁଡ୍ଡି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରି ବେଶ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିଥିଲେ।

ରିଲ୍‌ ଲାଇଫରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ଥିବା ଜୟା ରାତା ରାତି ସୁପରଷ୍ଟାର ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସହ ୧୯୭୩ ମସିହାରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବଲିଉଡର ସୁପରଷ୍ଟାର ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍‌ ଆକ୍ଟିଭ ଅଛନ୍ତି। କିଛି ଦିନ ତଳେ ଗୋଟେ ସୋରେ ଅମିତାଭ ନିଜ ବିବାହକୁ ନେଇ ଏକ ମଜେଦାର ସିକ୍ରେଟ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଅମିତାଭ ଓ ଜୟାଙ୍କ ଯୋଡି ଅନ୍‌ ସ୍କ୍ରିନ୍‌ ସହ ଅଫ୍‌ ସ୍କ୍ରିନ୍‌ ମଧ୍ୟ ସୁପରହିଟ୍‌ । ଅମିତାଭଙ୍କର ଏହି ସିକ୍ରେଟ ଶୁଣି ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଦର୍ଶକ ଆଚମ୍ୱିତ ହୋଇଥିଲେ।

ଜଞ୍ଜିର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅମିତାଭ ଓ ଜୟା ଏକାଠି କାମ କରୁଥିଲେ। ଫିଲ୍ମ ଟିମ୍‌ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ଯେ, ଯଦି ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ହିଟ୍‌ ଦୁଏ ତେବେ ଫିଲ୍ମର ପୁରା ଟିମ୍‌ ଲଂଡନ ଯିବ। ଜଞ୍ଜିର ରିଲିଜ ହେବା ପରେ ବକ୍ସଅଫିସ୍‌ରେ ହିଟ୍‌ ହୋଇଥିଲା। ଲଂଡନ ଯିବା ବିଷୟରେ ଅମିତାଭ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ। ବାପା ପଚାରିଥିଲେ ଯେ, କେଉଁମାନେ ଲଂଡନ ଯାଉଛନ୍ତି। ଅମିତାଭ ବାପାଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଫିଲ୍ମର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୟା ଯିବେ ବୋଲି ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ଶୁଣି ତାଙ୍କ ବାପା, ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଅମିତାଭଙ୍କୁ ଜୟା ସହ ଲଂଡନ ଯିବାର ଅନୁମତି ଦେଇନଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଲଂଡନ ଯିବା ନିଶା ଅମିତାଭଙ୍କୁ ଏମିତି ଘାରିଥିଲା ଯେ, ସେ ତା ପର ଦିନ ଜୟାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ।

ଏହିପରି ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହର ଆୟୋଜନ ରାତାରାତି ହୋଇଥିଲା। ବିବାହରେ କେବଳ ପରିବାର ଲୋକ ଓ କିଛି ବନ୍ଧୁ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ବିବାହ ହେଲା ପରେ ଉଭୟ ଫିଲ୍ମ ଟିମ୍‌ ସହ ଲଂଡନ ଯାଇଥିଲେ। ବିବାହ ପରେ ୧୯୮୮ ମସିହାରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଶହଂଶାହ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ ଜୟା ବଚ୍ଚନ ଲେଖିଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ଜୟା ୧୯୮୧ ମସିହାରେ ସିଲସିଲା ଫିଲ୍ମ କରିଲା ପରେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଥିଲେ।

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ୧୮ ବର୍ଷ ପରେ ସେ ପୁଣି ପରଦାରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିଥିଲେ।  ୧୯୯୨ ମସିହାରେ ଜୟାଙ୍କୁ ପଦ୍ମ ଶ୍ରୀ ଆୱାର୍ଡରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା ।  ୨୦୦୪ ମସିହାରେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ ଜୟା।

   Related Posts