Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପୁରୀ ନୀଳାଚଳ ହୋଟେଲ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଚାଲିଥିଲା ଯୋଜନା, ୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଶସ୍ତା ରାଜନୀତି କରୁଛି ବିଜେପି, ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାଜନୀତିର ରୂପ ଦିଆଯାଉଛି : ବିଜେଡି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଏକତରଫା ପ୍ରେମ : ନାବାଳିକା ଯାଉଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ଗୋଇଠା ମାରି ଗଡାଇଦେଲେ ଯୁବକ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ମା’
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରେ ବିରଳ ହିମାଳୟ ଅଣ୍ଡିରା ଭାଲୁ ‘ମୋତି’ର ମୃତ୍ୟୁ, ୫କୁ ଖସିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ : କନ୍ଧମାଳକୁ ଛୁଇଁଲା ପହିଲି ଶୀତ, କୁହୁଡି ଚାଦରରେ ଢାଙ୍କି ହେଲାଣି ସହର
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଉଲଗ୍ନ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବୁଧବାରଠୁ ଝୁମର ନାଚ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରେଟ୍, ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ : ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲେ ମହମ୍ମଦ ଅମିର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଝରଣୀ ଗାଁରେ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସହ ୪ଜଣିଆ ଟିମ୍
  • ||
  • ପନିପରିବା ଖାଇଦେଉଛନ୍ତି ବାର୍‌ହା, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ
  • ||

ପୁଣି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଗସ୍ତ କରିବେ ଅମିତ ଶାହା, ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେବେ TMCର ଅନେକ ନେତା !

28/01/2021 at 10:02 PM

କୋଲକାତା ୨୮/୦୧ : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଦିନ କେଇଟା ପ​‌ରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ରାଜନୀତି ସରଗରମ ହୋଇଛି । ତେବେ ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ପୁଣି ଥରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଗସ୍ତ କରିବେ । ଜାନୁୟାରୀ ୩୦-୩୧ରେ ଶାହାଙ୍କର ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଗସ୍ତ ରହିଛି । ଶନିବାର କୋଲକାତାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଶାହା ପ୍ରଥମେ ଇସ୍କନ୍ ମନ୍ଦିର ଯାଇ ଦର୍ଶନ କରିବେ ।

ତେବେ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଶାହାଙ୍କ ଗସ୍ତ ବେଳେ ଟିଏମସିର ଅନେକ ନେତା ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଉତ୍ତର ୨୪ ପରଗନା ଜିଲ୍ଲାର ଠାକୁରନଗରରେ ଶାହାଙ୍କର ଏକ ରାଲି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ସେଠାରେ ସେ ମତୁଆ ସମୁଦାୟଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ । ଏହା ପରେ ସେ କୋଲକାତାର ସାଇନ୍ସ୍ ସିଟିରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେବେ ।

ଅମିତ ଶାହାଙ୍କର ଏହି ଦିଇ ଦିନିଆ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବେଶ ପ୍ରଭାବୀ ରହିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି । କାରଣ ଏହି ଗସ୍ତରେ ଟିଏମସିର କିଛି ବିଧାୟକ ଏବଂ ଛାମୁଆ ନେତା ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି । ସେପଟେ ସତ୍ତାରେ ଥିବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ସତର୍କ ଘଣ୍ଟି କହିଲେ ଅତ୍ୟୁକ୍ତି ହେବ ନାହିଁ । କାରଣ ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ଜଣେ ପରେ ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଧାୟକ ଓ ନେତା ଦଳ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଉଛନ୍ତି ତାହା ତୃଳମୂଳ କଂଗ୍ରେସରେ ଥିବା​‌ ଅନ୍ତଃକନ୍ଦଳକୁ ପଦାରେ ପକାଇଛି ।

ତେବେ ଶାହାଙ୍କ ଏହି ଗସ୍ତ ସମୟକୁ ନେଇ ବେଙ୍ଗଲରେ ରାଜନୀତି ସରଗରମ ହୋଇଯାଇଛି । ଗୋଟିଏ ପଟେ ବିଜେପି ଚାଣକ୍ୟ କୁହାଯାଉଥିବା ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ଘନଘନ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଗସ୍ତ ଅନ୍ୟ ପଟେ ସତ୍ତାରେ ଥିବା ଦିଦିଙ୍କ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ବେଙ୍ଗଲ ରାଜନୀତିକୁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ କରିଛି । କିଛି ଦିନ ପରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ​‌ରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବରଚନ ହେବ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦଳ ଡିଆଁ ରାଜନୀତି ମଧ୍ୟ ଟିଏମସି ପାଇଁ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧାର କାରଣ ପାଲଟିଛି ।

   Related Posts