Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ଦେବାକୁ କହି ଠକୁଥିଲା ଯୁବକ, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନାଁରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅନଲାଇନରେ ନିର୍ମାଲ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବା ନେଇ ସିଂହଦ୍ବାର ଥାନାରେ ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ବିରୋଧରେ ସେବାୟତଙ୍କ ଏତଲା
  • ||

ଶାହଙ୍କ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି: ଓଡିଆ ବରପୁତ୍ରଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇ ଭାଷଣ ଆରମ୍ଭ କଲେ, କଂଗ୍ରେସକୁ ଆକ୍ଷେପ, ଭାରତ ବିରୋଧିଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ, କହିଲେ ‘ମୋଦୀ ଯାହା କୁହନ୍ତି ତାହା କରନ୍ତି’

8/06/2020 at 5:12 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୦୮|୦୬:     କଂଗ୍ରେସ ବଂଶବାଦ, ଦୁର୍ନୀତି, ତୁଷ୍ଟୀକରଣ ରାଜନୀତିରେ ବିଶ୍ୱାସ କରେ । ୨୦୧୪ରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ଗରିବ, ଆଦିବାସୀ, ଦଳିତଙ୍କୁ ଆଗକୁ ବଢାଇବା ଦିଗରେ କାମ କରିଥିଲେ । ମୋଦୀ ଯାହା କୁହନ୍ତି ତାହା କରନ୍ତି ବୋଲି ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲିରେ ଓଡିଶାବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି କହିଛନ୍ତି ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ ।  

କରୋନା ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ତରଫରୁ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି କରାଯାଉଛି । ସୋମବାର କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଅମିତ ଶାହ ଓଡିଶାରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି କରିଛନ୍ତି । ଭାଷଣ ଆରମ୍ଭରୁ ସେ ଓଡିଶାର ବରପୁତ୍ରଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇଥିଲେ । ଓଡିଶାର ବରପୁତ୍ର ଗୋପବନ୍ଧୁ ଦାସ, ବୀର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାଏ, ବକ୍ସି ଜଗବନ୍ଧୁ, କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ମହାରାଜ. ମଧୁସୁଦନ ଦାସ ଆଦିଙ୍କୁ ଶାହ ସ୍ମରଣ କରିଥିଲେ । ଏହି ରାଲିରେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସହ, ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ସମୀର ମହାନ୍ତି, ସାସଂଦ ଅପରାଜିତ ମହାନ୍ତି ଓ ବିରୋଧି ଦଳ ନେତା ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ ।

ଶାହ କହିଛନ୍ତି ଯେ,  କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ନୀତି ଓ ତୁଷ୍ଟିକରଣର ରାଜନୀତି କରିଛି । ୨୦୧୪ରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ଗରିବ, ଆଦିବାସୀ, ଦଳିତଙ୍କୁ ଆଗକୁ ବଢାଇବା ଦିଗରେ କାମ କରିଥିଲେ । ମୋଦୀ ଯାହା କୁହନ୍ତି ତାହା କରନ୍ତି । ଦେଶର ୬୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଗରିବଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅନେକ ଉନ୍ନତି ଆଣିଛନ୍ତି । ୫୦ କୋଟି ଭାରତୀୟଙ୍କ ପାଇଁ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଭାରତ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ୧୦ କୋଟି ଘରେ ଶୌଚାଳୟ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି । ୨.୫ କୋଟି ଲୋକଙ୍କୁ ଘର ଦିଆଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ଘରେ ବିଜୁଳି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ୮ କୋଟି ଲୋକ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଯୋଜନାରେ ଉପକୃତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଶାହ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତର ସୀମା ଲଙ୍ଘିବା ପିଲା ଖେଳ ନୁହେଁ । ଯିଏ ଭାରତର ସୀମା ଲଙ୍ଘିବ ତାକୁ ଦଣ୍ଡ ମିଳିବ । ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ବିବାଦ ବର୍ଷବର୍ଷ ଧରି ତାଲିଥିଲା । କେତେବେଳେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ହେବ ସେନେଇ ଲୋକମାନେ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖୁଥିଲେ । ବିଜେପି ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ବହୁମତ ପାଇ ସରକାରକୁ ଆସିଥିଲା । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ପକ୍ଷ ରଖିଥିଲା । ଫଳରେ କୋର୍ଟ ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ସପକ୍ଷର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦେଇଥିଲେ । ସେ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଓ ଭାରତ ମାତା କି ଜୟ କହି ନିଜ ଭାଷଣ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts