Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୨୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି. ନଟରାଜନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ, ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ: ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ : ଟସ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ପ୍ରଥମେ କରିବ ବ୍ୟାଟିଂ
  • ||
  • ଚଳିତ ବର୍ଷ ବିନ୍ଦୁସାଗରରେ ଡଙ୍ଗା ଭସା ଉପରେ ରୋକ୍, ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲା ବିଏମସି
  • ||

ପୁଣି ୨ ବର୍ଷ ତଳର ଷ୍ଟାଣ୍ଡକୁ ଫେରିଲେ ଶାହା, ପୁଣି ପୋଡା ଟ୍ରାନ୍ସଫର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଲେ, ବିଜେପିର ରାଜ୍ୟ ଟିମ୍ କୁ ମିଳିଲା ଜୋଶ୍

3/02/2019 at 5:30 PM

ପୁରୀ ୩|୨: ପୁରୀ  ବିଜେପି ଜନଜାତି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧିବେଶନରେ ଯୋଗ ଦେଇ ବିଜେପି ସଭାପତି ଅମିତ ଶାହା ଆଜି ସିଧା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ଅମିତ ଶାହା ପୁଣି ପୋଡା ଟ୍ରାନ୍‌ସଫର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ବିଜେଡିକୁ କଂଗ୍ରେସର ବି ଟିମ୍‌ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଆଉ ଅମିତଙ୍କର ଗର୍ଜନ ଶୁଣି ବିଜେପିର ରାଜ୍ୟ ଟିମ୍‌ ବି ଜୋଶ୍‌ ପାଇଯାଇଛନ୍ତି। ସେପଟେ ବିଜେଡି ଏହାର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛି।

ପୁରୀରେ ଅମିତ ଶାହା ଗର୍ଜିଲେ । ପୁଣି ଉଠାଇଲେ ପୋଡ଼ା ପ୍ରସଙ୍ଗ। ପୁଣି କହିଲେ ବିଜେଡି ସରକାରକୁ କଗ୍ରେସର ବି ଟିମ୍। ପୁଣି ସିନା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଆକ୍ଷେପ କଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ  ଗସ୍ତ ଏବଂ ପରେ ପରେ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ସାଲେପୁର ଗସ୍ତରେ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ନରମ ଥିଲା। ଆଜି କିନ୍ତୁ ଅମିତ ଶାହା ପୁଣି ୨ ବର୍ଷ ତଳର ଷ୍ଟାଣ୍ଡକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ଦୋହରାଇଛନ୍ତି ସେହି ପୁରୁଣା ଡାଏଲଗ ।

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଓଡ଼ିଶାକୁ ୫ ଲକ୍ଷ ୧୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର କେନ୍ଦ୍ର ଅନୁଦାନକୁ ଅଟକାଇଦେଉଛନ୍ତି। ସେମିତି କଂଗ୍ରେସର କୃଷି ଋଣ ଛାଡ଼ ସାଙ୍ଗରେ କେନ୍ଦ୍ରର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଶାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାକୁ ତୁଳନା କରିଥିଲେ। ଆଉ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ।

ମୋଦି ଓ ଶାହାଙ୍କଠାରୁ ଯାହା ଶୁଣିବାକୁ ଆତୁରରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ନେତାଏ। ଆଉ ଆଜି ସେମାନେ ପୁଣି ଜୋଶକୁ ଆସିଯାଇଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ନେତା ବି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। କଳିଙ୍ଗନଗରଠାରୁ ଗୁମଡୁମାହ, ଆବାସିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀ ମା ହେବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଥିଲେ। ଆଉ ସେପଟେ ଶାହାଙ୍କ ଆକ୍ଷେପର ଗଣି ଗଣି ଜବାବ ଦେଇଛି ବିଜେଡି।

ଅମିତ ଶାହା ବିଜେପି ଜନଜାତି ମୋର୍ଚ୍ଚାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେବା ପରେ ପରେ ତୁରନ୍ତ ଯାଇଥିଲେ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିବା ସହିତ ଆଜି ସେଠାରେ ରାତ୍ରି ଯାପନ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts