Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

କରୋନା ମୁକାବିଲାରେ ଅନ୍ୟ ଦେଶଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଭାରତର ସ୍ଥିତି ଭଲ ଅଛି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଶ୍ରେୟ ଦେଲେ ଅମିତ ଶାହା

21/11/2020 at 7:32 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୧୧ : କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ତାମିଲନାଡୁ ରାଜଧାନୀ ଚେନ୍ନାଇ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି । ଶାହାଙ୍କ ଏହି ଗସ୍ତ ଅବସରରେ ତାମିଲନାଡୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେ. ପାଲାନିସ୍ବାମୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଜେପି ସହିତ ଗଠବନ୍ଧନ ଜାରି ରହିବ । ୨୦୨୧ରେ ବିଜେପି ସହ ମିଶି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ପାଲାନିସ୍ବାମୀ ।

ତେବେ ତାମିଲନାଡୁରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବା ଅବସରରେ ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସାରା ବିଶ୍ବ କରୋନାର ପ୍ରକୋପ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଛି । କିନ୍ତୁ ଭାରତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦୃଢ ସଂଗ୍ରାମ ଜାରି ରହିଛି । ଅନ୍ୟ ବିକଶିତ ଦେଶମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଭାରତ ଏବେ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଭାରତ ଭଲ ଭାବେ କରୋନା ମୁକାବିଲା କରୁଛି ବୋଲି ଶାହା କହିଛନ୍ତି ।

ଶାହା ଆହୁରୀ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ମହାନ ଜନନେତ୍ରୀ ଜୟଲଳୀତାଙ୍କ ତାମିଲନାଡୁରେ ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ବିକାଶ ହୋଇଛି, ଆଗକୁ କେ. ପାଲାନିସ୍ବାମୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ମଧ୍ୟ ବିକାଶ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ତ୍ବରାନ୍ବିତ ହେବ । ଶାହା କହିଛନ୍ତି, ଭାରତ ଇତିହାସରେ ତାମିଲନାଡୁ ହେଉଛି ସଂସ୍କୃତି ସମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ । ଯିଏକି ସାରା ବିଶ୍ବରେ ଭାରତର ଯଶ ରଖିଛି । ସଂସ୍କୃତି, କଳା, ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଶିଳ୍ବ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିକାଶ କରିଛି ତାମିଲନାଡୁ ।

ତାମିଲନାଡୁ ଗସ୍ତର ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ଶାହା ଟ୍ବିଟ କରି କହିଥିଲେ ‘ଆସନ୍ତାକାଲି ତାମିଲନାଡୁ ଆସୁଛି । ସେଠାରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଉନ୍ନୟନ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ, ଶିଳ୍ପାୟନ କ୍ଷେତ୍ରର ଉଦଘାଟନ ହେବ’ । ବିହାରରେ ସଫଳତା ପାଇବା ପରେ ଏବେ ବିଜେପିର ନଜର ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଏବଂ ତାମିଲନାଡୁ ଉପରେ ରହିଛି । ଦୁଇ ରାଜ୍ୟରେ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ତେବେ ଏହାରି ଭିତରେ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ତାମିଲନାଡୁରେ ପହଞ୍ଚି ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତାମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବା ସହ ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ନିମନ୍ତେ ମନ୍ତ୍ରଣା କରଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

   Related Posts