Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟର ୧୬ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ହେବ ଆରଟି ପିସିଆର ଲ୍ୟାବ୍, ୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ବଳଦ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ, ବଜ୍ରାଘାତରେ ଚାଲିଗଲା ରାଇଦାସଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକ ସବନମ୍‌ ଶିରିନ୍‌ଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ , କୋଭିଡ୍‌ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଏମସ୍‌ରେ ହେଉଥିଲେ ଚିକିତ୍ସିତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବାପଘର ଲୋକ ଆଣିଲେ ବଧୂ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ, ଶ୍ବଶୁରଘର କହୁଛନ୍ତି ପଡିଗଲେ ବାଥରୁମ୍‌ରେ
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯୭୯୩ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ୧୦ ବର୍ଷର ଶିଶୁର ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା…
  • ||
  • ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବରଯାତ୍ରୀ ଗାଡି : ୫ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୮ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୨୧୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||

ସାଲେପୁର କମ୍ପିଲା : ଶାହା ଖେଳିଥିଲେ ଭାଷା କାର୍ଡ , ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ସୁରକ୍ଷା କଥା ଉଠାଇ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ବୋଲି କହିଲେ

29/01/2019 at 8:25 PM

ସାଲେପୁର୨୯|୧: ହିନ୍ଦୀ  ହାର୍ଟ ଲ୍ୟାଣ୍ଡରୁ ପଦ୍ମ ପାଖୁଡା ଖସିବା ପରେ ଏବେ ବିଜେପି ଫୋକସରେ ଓଡିଶା  । କଟକ ସାଲେପୁରର ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ  ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ୍ ଶାହା ଭାଷା ଓ ସଂସ୍କୃତି କାର୍ଡ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଯଦିଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସକୁ ଆକ୍ଷେପ କରି ଅମିତ ଶାହା କର୍ମୀଙ୍କୁ ଗରମ  କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ସେପଟେ ସେହି ସାଲେପୁରରେ ଶାହାଙ୍କୁ କାଉଣ୍ଟର କରିଥିଲେ ବିଧାୟକ ପ୍ରକାଶ ବେହେରା।

ସାଲେପୁର କମ୍ପିଲା । ଚାଲିଲା ସମାନ୍ତରଳ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ।    ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ୍‌ ଶାହା କୁଳିଆ ପଡ଼ିଆରେ  ଗର୍ଜିଥିଲେ। ଏତିକିବେଳେ ସର୍ବଦଳୀୟ ସମର୍ଥନ ନେଇ ପଦଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ ସାଲେପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରକାଶ ବେହେରା। 

ତିନି ତିନିଟା  ସଭାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସନୈ ସନୈ ସମାଲୋଚନା କରିଯାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଶାହା ଏଥର ଗର୍ଜିଥିଲେ।  ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ନେତାଏ ଯାହା ଚାହୁଁଥିଲେ କିଛି ସେମିତି ମୁହଁ ଖୋଲିଥିଲେ।  କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡି ବିରୋଧରେ ଧୁମ୍‌ ବର୍ଷିଥିଲେ । ଆଉ ଶାହା ଖେଳିଥିଲେ ଭାଷା କାର୍ଡ, ଖେଳିଥିଲେ ଉତ୍କଳ ପ୍ରଦେଶର ଐତିହ୍ୟର କାର୍ଡ, ଖେଳିଥିଲେ ଗରିବୀ କାର୍ଡ। ଆୟୁଷ୍ମାନ ଭାରତ ଯୋଜନା କାହିଁକି ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳୁନି ତା’ର ଜବାବ ନବୀନ ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି କହିଥିଲେ ଅମିତ୍‌ । ମୋଦି ସରକାର ଓଡ଼ିଶାକୁ ୫ ଲକ୍ଷ ୧୩ ହଜାର କୋଟି ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଟଙ୍କା କୁଆଡ଼େ ଗଲା ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ଆଉ ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ସୁରକ୍ଷା କଥା ଉଠାଇ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଏପଟେ ଅମିତ୍‌ ଶାହା କୁଳିଆପଡିଆରେ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡି ଉପରେ ଗର୍ଜୁଥିବା ବେଳେ ସେପଟେ ସାଲେପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରକାଶ ବେହେରା ବିକାଶ ରାଲି ପାଦ ଚାଲୁଥିଲେ । କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ପ୍ରକାଶ ବେହେରା ତାଙ୍କ ବ୍ୟାନରରେ ଦଳୀୟ ଚିହ୍ନ ରଖିନଥିଲେ । ତେବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ପ୍ରକାଶ ବେହେରା  ନିର୍ଦ୍ଦଳୀୟ ରାଲି କରିଥିଲେ ନା ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଭାବେ ଶାହାଙ୍କୁ କାଉଣ୍ଟର କରିବାକୁ ସେ ପାଇଥିଲେ ସମର୍ଥନ । ଆସନ୍ତୁ ଚାଲିବା ନାଁରେ ପୀର ବଜାରରୁ ରାଲି ବାହାର କରିଥିଲେ ପ୍ରକାଶ । ପ୍ରକାଶ କହିଛନ୍ତି ରାଜନୀତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନର ସମୟ ଆସିଛି ।

ପ୍ରକାଶ ବେହେରା ସିନା ଶାହାଙ୍କୁ କାଉଣ୍ଟର କରିବାକୁ ୧୬ କିଲୋମିଟର ଚାଲିଥିଲେ ଏପଟେ ଶାହାଙ୍କ ଗର୍ଜନକୁ ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ। ଅମିତ ଶାହ ଭୁବନେଶ୍ବର ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ପରେ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ସାଲେପୁର ସତ୍ୟଭାମାପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସେଠାରେ ମଧୁବାବୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ପୁଷ୍ପମାଲ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts