Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ, ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କଲେ ହେବିଓ୍ବେଟ୍ ନେତା ପ୍ରତାପ ଧଳ
  • ||
  • ମାଥିଲି : କୂଅରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମା’ ଓ ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀର ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଗୋଡେଇ ଗୋଡେଇ ହାଣିଲେ, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ଧରିଛି ପୋଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲେ, ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ ପାଇଁ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ନାଳରେ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସୋର : କେନାଲରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଗଲେ ଯୁବକ, ୩ଦିନ ପରେ ଗୁଜୁରାଟରୁ ଫେରିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜ ପୀଠରେ ରାତି ୧୦ଟାରେ ଉଠିବ ମହାଦୀପ, ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ପାଳନ ହେବ କୋଭିଡ୍ କଟକଣା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୫୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୬୭୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବାପାଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଅଧାବାଟରେ ଚାଲିଗଲା ପୁଅର ଜୀବନ
  • ||
  • ସୋର : ପୋଡିହୋଇ ମହିଳାଙ୍କ ମୁତ୍ୟୁ, ଘରଠାରୁ ୧୦୦ମି. ଦୂର କୁକୁଡା ଫାର୍ମ ପଛପଟୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||

ଦେଶକୁ ବିଭାଜନ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମୁହଁତୋଡ ଜବାବ ଦେବ NSG- ଶାହା

1/03/2020 at 3:25 PM

କୋଲକାତା ୦୧। ୦୩- ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାଜଧାନୀ କୋଲକାତାରେ ସ୍ଵରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ୍ ଶାହା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ଗାର୍ଡ(NSG)ର ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତିା। ଏହି ସମୟରେ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଆମେ ଦୁନିଆରେ ଶାନ୍ତି ଚାହୁଁଛୁ। ଆକ୍ରମଣକାରୀ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ନିଜର ମୃତ୍ୟୁ ସ୍ଥିର କରି ଆସିଥାନ୍ତି। ଭାରତ ଉପରେ ଯଦି ଆକ୍ରମଣ ହୁଏ ତେବେ ଭାରତୀୟ ସେନା ଘରେ ପଶି ହମଲା କରିବ। ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଓ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଆଡକୁ ଇସାରା କରି ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେରିକା ଓ ଇସ୍ରାଏଲ ଶତ୍ରୁ ଘରେ ପଶି  ମାରିଥିଲେ। ଏବେ ଭାରତର ନାମ ମଧ୍ୟ ଶତ୍ରୁ ଘରେ ପଶି ମାରିବା ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ସାମିଲ ହୋଇ ଯାଇଛି।

ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ଭିତରେ NSG ଭାରତ ସରକାରଙ୍କଠୁ ଯାହା ସବୁ ଆଶା ରଖିଥିଲେ, ସେ ସବୁ ଆଶା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵାଧୀନ ଭାରତ ସରକାର ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ପୂରଣ କରିବ । NSG ସର୍ବଦା ସଜାଗ ଏବଂ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହି ଦେଶ ଉପରକୁ ଆସୁଥିବା କୌଣସି ପ୍ରକାରର ବିପଦର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ନିଜକୁ ବଳିଦାନ ଦେବାର ଅନନ୍ୟ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଶାହା କହିଛନ୍ତି।

ରବିବାର ସକାଳେ ସ୍ଵରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ୍ ଶାହା ଯେବେ କୋଲକାତା ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ବିରୋଧର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଅନେକ ପାର୍ଟି ନାଗରିକତା ସଂଶୋଧିତ ଆଇନ(ସିଏଏ)ର ବିରୋଧ କରି ବିମାନ ବନ୍ଦର ବାହାରେ ବାପସ ଜାଓ ନାରା ଦେଇଥିଲେ। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ବିଜେପି ସଭାପତି ଦିଲୀପ ଘୋଷ୍ ଅନ୍ୟ ନେତାଙ୍କ ସହିତ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଶାହାଙ୍କୁ ଭବ୍ୟ ସ୍ଵାଗତ କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟପଟେ ବାମ ମୋର୍ଚ୍ଚା ଓ କଂଗ୍ରେସର ଶତାଧିକ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ହାତରେ ସିଏଏ ବିରୋଧୀ ପୋଷ୍ଟର ଧରି ନେତାଜୀ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ବନ୍ଦର ବାହାରେ ଏକଜୁଟ୍ ହୋଇଥିଲେ।

NSG ଭବନର ଉଦଘାଟନ ପରେ ନିଜର ସମ୍ଵୋଧନରେ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ, NSGର କାମ ଏମିତି ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବା, ଯିଏ ଦେଶକୁ ବିଭାଜିତ ଏବଂ ଅଶାନ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଏହି ଧରଣର ଲୋକ ନସୁଧରନ୍ତି ତେବେ ଏନଏସଜିକୁ ମୁହଁତୋଡ ଜବାବ  ଦେବା ଉଚିତ୍।

   Related Posts