Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଙ୍କୀ : ଶୌଚ ପାଇଁ ଯିବାବେଳେ କଚାଡି ଦେଲା ଦନ୍ତା, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନ : ୨ ଦିନ ପାଇଁ କଲେଜ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍, କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ‌
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୩୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବଢ଼ି ଚାଲିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଆଜିଠାରୁ ମେ ପହିଲା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଆଜି ପବିତ୍ର ମହାବିଷୁବ ସଂକ୍ରାନ୍ତି : ମା ଶାରଳାଙ୍କ ପୀଠରେ ଲାଗୁ ହେଲା ୧୪୪ ଧାରା, ନୀତି ସମ୍ପନ୍ନ କରିବେ ସେବାୟତ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନକୁ ନୂଆ ଅତିଥି, ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମା ହେଲା ବାଘୁଣୀ ମେଘା
  • ||
  • ୨ହଜାର ଟପିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ରାଜ୍ୟରେ ୩୦ଜିଲ୍ଲାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ସଂକ୍ରମିତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୨୬୭ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ମେକ୍ସିକୋର ଆକାଶରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଅଜ୍ଞାତ ବସ୍ତୁକୁ ଠାବ କଲା ଆମେରିକା ଏୟାରଲାଇନ୍ସ

25/02/2021 at 4:56 PM

ୱାଶିଂଟନ୍‌, ୨୫/୦୨: ମେକ୍ସିକୋର ଆକାଶରେ ଗତ ରବିବାର ଦିନ ଏକ ଅଜ୍ଞାତ ବସ୍ତୁ(UFO) ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏହାକୁ ନେଇ ଆମେରିକା ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଏହାର ଜଣେ ପାଇଲଟ୍‌ ନିୟୁ ମେକ୍ସିକୋର ଆକାଶରେ ବିମାନ ଉଡ଼ାଇ ଏହାର ସନ୍ଧାନ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ଘଟଣା ଫେବୃଆରୀ ୨୧ ତାରିଖରେ ଘଟିଥିଲା । ଆମେରିକାନ୍‌ ଏୟାର୍‌ଲାଇନ୍ସର ପ୍ଲେନ୍‌ ୨୨୯୨ ମେକ୍ସିକୋର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରାୟ ୩୬,୦୦୦ ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ଏହି ବସ୍ତୁକୁ ଠାବ କରିଥିଲା । ଏହାକୁ ନେଇ ଆମେରିକାର ଏଫ୍‌ବିଆଇ ସଂସ୍ଥା ତଦନ୍ତ ଚାଲୁ ରଖିଥିଲା ଏବଂ ଶେଷରେ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ବେଆଇନ୍‌ ଭାବେ ସିଲିଣ୍ଡର୍‌ ଆକୃତି ଭଳି ଅଜ୍ଞାତ ବସ୍ତୁ ଆମେରିକାର ଏୟାରବସ୍ ଏ୩୨୦ ଦ୍ୱାରା ଠାବ ହୋଇଥିବା ଦର୍ଶାଯାଇଛି । ଜଣେ ପାଇଲଟ୍‌ ଏହାକୁ ନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ମିଶାଇଲ୍ ଭଳି ଦେଖାଯାଉଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଥମେ ଡାହାଣକୁ ଗତି କରିଥିଲା ଏବଂ କ୍ଷାପ୍ର ବେଗରେ ଗତି କରିଥିଲା ।

ଆମେରିକାର ଆମେରିକାର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ଏଜେନ୍ସି (DIA)ର ଲେଖକ ଆନ୍ଥୋନୀ ବ୍ରାଗାଲିଆଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ମାସ ଆରମ୍ଭରେ ଦେଖାଦେଇଥିବା ଅଜ୍ଞାତ ବସ୍ତୁ (UFO)ର ଦୁର୍ଘଟଣାର ଧ୍ୱଂସାବଶେଷ ବୋଲି ପେଣ୍ଟାଗନ୍‌ ସ୍ୱୀକାର କରିଛି ।

ପେଣ୍ଟାଗନ୍ ଏହା ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲା ଯେ ଆମେରିକାର ସାମରିକ ବିମାନ ଦ୍ୱାରା ଦେଖାଯାଇଥିବା UFO ଗୁଡ଼ିକର ଅନୁସନ୍ଧାନ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ନୂତନ ଟାସ୍କଫୋର୍ସ ଗଠନ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛି । କାରଣ କେତେକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେଗୁଡ଼ିକ ଡ୍ରୋନ୍ ହୋଇଥାଇ ପାରନ୍ତି ।

ଗତ ବର୍ଷ ଆମେରିକାର ନୈସେନା ବିମାନ ଏବଂ ନୈସେନା ସୁରକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରୁ “ଅଜ୍ଞାତ ବିମାନ ଘଟଣା” ମଧ୍ୟରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ବିବରଣୀ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts