Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପ୍ରତିରକ୍ଷା ରପ୍ତାନୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମାଇଲ ଖୁଣ୍ଟ : ଫିଲିପାଇନ୍ସକୁ ଧୃବ ହେଲିକପ୍ଟର ବିକ୍ରି କରିବ ଭାରତ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୫୯ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୯୫୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବାୟୁସେନା ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍‌ରେ ଓଡିଆ ଯବାନ ମୃତ, ତାଳଚେରରେ ରାଣା ପ୍ରତାପ ଦାସଙ୍କ ଘର
  • ||
  • ମାତିଲେ ମାଓବାଦୀ : ଜାଳିଲେ ଗାଡ଼ି, ସୁପରଭାଇଜରଙ୍କୁ କଲେ ଅପହରଣ
  • ||
  • ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଶାସକ-ବିରୋଧି : ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଧାନସଭା ଘେରିବ ବିଜେପି
  • ||

ହ୍ୱାଇଟ ହାଉସ ପ୍ରେସ୍ ସଚିବ କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ, ନିକଟରେ ବାଇଡେନ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସିଥିଲେ

1/11/2021 at 11:47 AM

ଓ୍ୱାଶିଂଟନ ୦୧/୧୧: ହ୍ୱାଇଟ ହାଉସର ପ୍ରେସ ସଚିବ ଜେନ ସାକି ରବିବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କରୋନା ଭୂତାଣୁରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କଠାରେ ସଂକ୍ରମଣର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ୪୨ବର୍ଷୀୟ ସାକି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ । ସେ ମଙ୍ଗଳବାର ତାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ ।

ଯଦିଓ ଉଭୟ ୬ ଫୁଟ ଦୂରରେ ଥିଲେ । ଏବଂ ଦୁହେଁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିଥିଲେ । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବିଡେନ ପ୍ରାୟତଃ ନିଜର କରୋନା ପରୀକ୍ଷା କରାଇଥାନ୍ତି । ଶନିବାର ତାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ ଆସିଛି । ହ୍ୱାଇଟ ହାଉସ୍ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସୂଚନା ଆସିଛି । ଏହି ସମୟରେ ଜୋ ବିଡେନ ଜି -20 ଶିଖର ସମ୍ମିଳନୀରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଇଟାଲୀର ରୋମ ସହରକୁ ଯାଇଛନ୍ତି ।

ଏହା ପରେ ସେ ସୋମବାର COP-26 ସମ୍ମିଳନୀରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ସ୍କଟଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଗ୍ଲାସଗୋ ସିଟି (ଗ୍ଲାସ୍ଗୋ ଜଳବାୟୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ)ରେ ପହଞ୍ଚିବେ । ମିଳିତ ଜାତିସଂଘର ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ଜଳବାୟୁ ସମ୍ମିଳନୀ ବା ପାର୍ଟି 26 (COP26) ଏଠାରେ ଆୟୋଜିତ ହେଉଛି । ସାକି ବିଡେନଙ୍କ ସହ ରୋମ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ତାଙ୍କର ଯୋଜନା ବାତିଲ ହୋଇଥିଲା ।

କାରଣ ସାକି ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ କୋଭିଡ -19 ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସାକି କହିଛନ୍ତି, ‘ଯେବେଠାରୁ ମୁଁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲି ଯେ ମୋର ପରିବାର ସଦସ୍ୟ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେବେଠାରୁ ମୁଁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଅଛି । ବୁଧବାର, ଗୁରୁବାର, ଶୁକ୍ରବାର ଏବଂ ଶନିବାର ଦିନ ମୋର କୋଭିଡ ରିପୋର୍ଟ ନକାରାତ୍ମକ ଆସିଥିଲା ।

ତଥାପି ଏବେ ମୋର କୋଭିଡ -19 ରିପୋର୍ଟ ସକରାତ୍ମକ ଆସିଛି । ବୁଧବାର ଠାରୁ ହ୍ୱାଇଟ ହାଉସର କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କିମ୍ବା ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ମୋର ଘନିଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ । ଏବଂ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଲଗାତାର ଚାରି ଦିନ ପାଇଁ ରିପୋର୍ଟ ନକାରାତ୍ମକ ଭାବେ ଆସିଥିଲା ।

   Related Posts