Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୭ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୭୨୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପରଲୋକରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ରବି ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁରରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା , ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ପୂର୍ବରୁ ଜୀବନ ହାରିଥିଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗୁଳି ମାଡରେ ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଲକ୍ ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବାଘ ଛାଲ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ୨ଦିନରେ ଦୁଇ ଜୀବନ : ଢେଙ୍କାନାଳରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ପୁଣି ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କାର୍‌-ଟାଟା ମ୍ୟାଜିକ ଉପରେ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ୧୩ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ଚୀନ୍ ସହ ଭାରତକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କଲେ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ୍, କହିଲେ ଭାରତୀୟ ମଧ୍ୟ ଦାୟିତ୍ବହୀନ

30/07/2020 at 4:04 PM

ଓ୍ବାଶିଂଟନ୍ ୩୦।୭: ଭାରତ, ଚୀନ୍ ଏବଂ ଋଷ ନିଜ ଏୟାର କ୍ବାଲିଟିର ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତିନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଆମେରିକା ସବୁବେଳେ ବାୟୁର ମାନ ପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଇଥାଏ । ଏଭଳି କହିଛନ୍ତି ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ । ସେ ପ୍ୟାରିସ୍ ଚୁକ୍ତିକୁ ଏକତରଫା, ଉର୍ଜା ନଷ୍ଟ କରୁଥିବା କହି ସେଥିରୁ ବିଚ୍ୟୁତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

ଟ୍ରମ୍ପ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେ ଆମର ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣ ଉପରେ ଧାୟନ ରଖୁ ମାତ୍ର ଚୀନ୍ ଏହା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ରଖେନାହିଁ । ଭାରତ ମଧ୍ୟ ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ରଖେନାହିଁ । ଋଷ ମଧ୍ୟ ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ରଖେନାହିଁ । ଟ୍ରମ୍ପ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣରେ ଚୀନ୍, ଋଷ ସହ ଭାରତ ମଧ୍ୟ ଖାମଖିଆଲ କରେ । ମାତ୍ର ଆମେ ଏଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ରଖିଥାଉ । ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରହିବି ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆମେରିକାକୁ ଆଗରେ ରଖିବି । ଏହା ବହୁତ ସିଧା କଥା ।

ଟ୍ରମ୍ପ୍ କହିଛନ୍ତି ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଆମେ ଅନ୍ୟ ଦେଶକୁ ପ୍ରଥମରେ ରଖିଥିଲୁ ଏବଂ ଏବେ ଆମେ ଆମେରିକାକୁ ପ୍ରଥମରେ ରଖୁଛୁ । ଯେମିତି କି ଆମେ ଆମ ଦେଶର ସହରରେ ଦେଖିଛୁ ଯେ କଟ୍ଟରପନ୍ଥୀ ଡେମୋକ୍ରାଟସ ନା କେବଳ ଟେକ୍ସାସର ତୈଳ ଉଦ୍ୟୋଗକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ବରଂ ସେ ଆମ ଦେଶକୁ ବରବାଦ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଭଳି କଟ୍ଟରପନ୍ଥୀ ଡେମୋକ୍ରାଟସ କୌଣସି ରୂପରେ ଦେଶକୁ ଭଲପାଆନ୍ତିନାହିଁ । ସେ କହିଛନ୍ତି ସେ ଏକତରଫା, ଉର୍ଜା ବରବାଦ କରୁଥିବା ପ୍ୟାରିସ ଜଳବାୟୁ ଚୁକ୍ତିରୁ ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

   Related Posts