Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିସ୍ତାର କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଚୀନ ବିରୋଧରେ ଆଇନ୍ ଅନୁସାରେ ଆମେରିକା ନେବ କଡ଼ା ପଦକ୍ଷେପ : କୋର୍ଟରେ ଦାୟର କଲା ମାମଲା

23/04/2020 at 12:07 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୪: ଆମେରିକା ଲଗାତାର ଚୀନ ବିରୋଧରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିସ୍ତାର କରିବାର ଅଭିଯୋଗ ଆଣୁଛି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ୍ ମଧ୍ୟ ଲଗାତାର ଏହାକୁ ନେଇ ବୟାନ୍ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏପରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆମେରିକାର ଏକ ଅଦାଲତରେ କରୋନା ମୁଦ୍ଦାରେ ଚୀନ ବିରୋଧରେ ଆବେଦନ ଦାୟର କରାଯାଇଛି। ଆବେଦନରେ ଚୀନ ବିରୋଧରେ କରୋନା ଭାଇରସର ସୂଚନା ଲୁଚାଇବା,ଏହାର ସୂଚନା ରଖୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବାର ଅଭିଯୋଗ ଲଗାଯାଇଛି।

ଆମେରିକାର ମିସୋରି ଜିଲ୍ଲା ଅଦାଲତରେ ଦାୟର ହୋଇଥିବା ଏହି ମାମଲା ଏଭଳି ପ୍ରଥମ ମାମଲା। ଆଟର୍ଣ୍ଣି ଜେନେରାଲ୍ ଏରିକ୍ ଚୀନର ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଚୀନର ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକୁ ଏଥିରେ ପାର୍ଟି କରାଯାଇଛି। ଆବେଦନ ମଧ୍ୟରେ ମେଡିକାଲ୍ ରିସର୍ଚ୍ଚରେ ମିଛ କହିବା,ସୂଚନା ପ୍ରଦାନକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା,ଖରାପ ମେଡିକାଲ୍ ଉପକରଣ ଯୋଗାଇବା ଆଦି ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି। ଚୀନ ବିରୋଧରେ ବିଶ୍ବରେ ମହାମାରୀର ପ୍ରସାର କରିବାର ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ ୨୦୧୯ରେ ଚାଇନା ସରକାରଙ୍କୁ କରୋନା ବିଷୟରେ ଜଣା ଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଏବିଷୟରେ କାହାକୁ ସୂଚନା ଦେଇନଥିଲେ। ଯେଉଁମାନେ କହିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।

ଜାନୁୟାରୀ ୧ତାରିଖରେ ପାଖାପାଖି ଅଢ଼େଇ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ବୁହାନ ସହର ଛାଡ଼ିଥିଲେ ଯାହା ଜରିଆରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେଶରେ ଏହି ଭାଇରସ୍ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଆମେରିକାରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୪୫ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇ ସାରିଥିବାବେଳେ ୮ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଏଥିରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ଆମେରିକାର ଅର୍ଥ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚିଛି ଏବଂ ପାଖାପାଖି ୨କୋଟି ଲୋକ ନିଜ ଚାକିରୀ ହରାଇଛନ୍ତି।

   Related Posts