Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ଭାରତ ବିରୋଧରେ ୟୁଏନରେ ଭୟଙ୍କର ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚିଥିଲା ପାକିସ୍ତାନ, ଭଣ୍ଡୁର କଲା ଆମେରିକା

23/06/2020 at 7:49 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩|୦୬: ପାକିସ୍ତାନ ଏବେବି ଭାରତ ବିରୋଧି ମନୋଭାବରୁ ପଛକୁ ହଟୁନାହିଁ । ପାକିସ୍ତାନ ସଂଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଭାରତକୁ ଆତଙ୍କବାଦର ପୃଷ୍ଠପୋଷକ ଘୋଷିତ କରିବାକୁ ଅପଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଆମେରିକା ୟୁଏନରେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ରୋକି ଦେଇଥିଲା ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ସଂଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନ ଜୈଶ-ଏ-ଅହମ୍ମଦର ମୁଖ୍ୟ ମାସୁଦ ଆଦହାରକୁ ବିଶ୍ୱ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଘୋଷଣା କରାଯିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିଚଳିତ ହୋଇପଡିଛି । ପାକ୍ ଭାରତକୁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମଂଚରେ ଘେରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ତଳାଇଛି । ପାକ୍ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଥିବା ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଇଞ୍ଜିନିୟର ବେଣୁ ମାଧବ ଡୋଗରାଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଘୋଷିତ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲା ।

ଆମେରିକା ଶୁକ୍ରବାର ସଂଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ର ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦରେ କହିଥିଲା ଯେ, ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ରବ୍ଦ କରିଦିଆଯାଉଛି । ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଶେଷ କରିଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ୟୁଏସ ଗତବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଟେକନିକାଲ୍ ହୋଲ୍ଡ କରିଥିଲା ।

ଟାଇମସ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ପାକିସ୍ତାନ ବେଣୁ ମାଧବଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି ଠୋସ୍ ପ୍ରମାଣ ପ୍ରଦାନ କରିପାରି ନଥିଲା । ଏହାପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ବେଣୁଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଘୋଷିତ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲା । ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଆମେରିକା ରୋକ୍ ଲଗାଇଥିଲା ।

   Related Posts