Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ଜୋମାଟୋ ଓ ସ୍ୱିଗି ପରେ ଦେଶରେ ଅନଲାଇନ ଫୁଡ ଡେଲିଭର ସେବା ଆରମ୍ଭ କଲା ଆମାଜନ

21/05/2020 at 8:25 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୦୫ : ଆମାଜନ ଭାରତରେ ଅନଲାଇନ ଫୁଡ ଡେଲିଭରି ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି | ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଫୁଡ ଡେଲିଭରି ସଂସ୍ଥା ଜୋମାଟୋ ଓ ସ୍ୱିଗି କରୋନା ଯୋଗୁଁ କ୍ଷତି ସହିବା ପରେ ଫୁଡ ଡେ଼ଲିଭର ଅନେକ ମାତ୍ରାରେ କମ କରିଦେଇଛନ୍ତି | ସେହିଭଳି ଉବେର ଇଟ ମଧ୍ୟ ଫୁଡ ଡେ଼ଲିଭର ସେବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି |

ଭାରତରେ ୬.୫ ବିଲିୟନ ଡଲାରରୁ ଅଧିକ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ କରିଥିବା ଏହି ଇ-କମର୍ସ ସଂସ୍ଥା ଆମାଜନ ଆଜି ବାଙ୍ଗାଲୋରର କିଛି ଅଂଶରେ ଫୁଡ ଡେ଼ଲିଭର ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି | କମ୍ପାନୀ ଗତ ବର୍ଷ ଭାରତରେ ଏହି ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଥିଲା କିନ୍ତୁ କିଛି କାରଣବଶତଃ ଏହା ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସ ଯାଏଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା | ମାର୍ଚ୍ଚ ଶେଷରେ ଭାରତ ସରକାର ଜାରି କରିଥିବା ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଲକ ଡାଉନ ମଧ୍ୟରେ ଏହାକୁ ଆହୁରି ଆଗକୁ ସ୍ଥଗିତ କରାଯାଇଥିଲା |

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ କମ୍ପାନୀ ବାଙ୍ଗାଲୋରର କିଛି ଚୟନ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ସହଭାଗୀମାନଙ୍କ ସହ ଫୁଡ ଡେ଼ଲିଭର ସେବା ପରୀକ୍ଷା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ​​ବୋଲି ଟେକ୍ କ୍ରଞ୍ଚ ଫେବୃଆରୀ ଶେଷରେ ରିପୋର୍ଟ କରିଥିଲା |

ଆମାଜନ ମୁଖପାତ୍ର ଟେକ୍ କ୍ରଞ୍ଚକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଗ୍ରାହକମାନେ ଅନେକ ସମୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଜରୁରୀ ଜିନିଷ କିଣିବା ବ୍ୟତୀତ ଆମାଜନରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଖାଦ୍ୟ ଅର୍ଡର କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି |  ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ କରୋନା ସଙ୍କଟ ଯୋଗୁଁ ସମସ୍ତେ ଘରେ ଥିବା ସମୟରେ ଫୁଡ ଡେ଼ଲିଭର ସେବା ଯୋଗାଇବା ପ୍ରାସଙ୍ଗିକ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି |

ଜୋମାଟୋ ଓ ସ୍ଵିଗି ପରେ ଫୁଡ ଡେ଼ଲିଭର ସେବା ଆମାଜନ ପାଇଁ ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ | ୧୧ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ କମ୍ପାନୀ ଉବର ଇଟ୍ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ ଭାରତରେ ବ୍ୟବସାୟ ହାସଲ କରିଥିଲା ​​| ନୂତନ ଗ୍ରାହକ ହାସଲ କରିବା ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଜୋମାଟୋ ଓ ସ୍ଵିଗି ପ୍ରତି ମାସରେ ୧୫ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାରରୁ ଅଧିକ କ୍ଷତି କରିଛନ୍ତି |

ଗତ ଏକ ମାସରେ ସ୍ଵିଗି ପାଖାପାଖି ୨ ହଜାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଚାକିରୀରୁ ବାହାର କରିଦେଇଛି ଏବଂ ଜୋମାଟୋ ପାଖାପାଖି ୫୨୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଚାକିରୀରୁ ଚହାହଟେଇ କରିଛି | କାରଣ କରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ ଲୋକେ ସଚେତନତା ଅବଲମ୍ବନ କରି ଅନଲାଇନ ଖଦତ୍ତ ଅର୍ଡର କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି | ଯାହାଫଳରେ କମ୍ପାନୀର ବହୁତ କ୍ଷତି ହୋଇଛି | ଆଜି ଉଭୟ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ନିଜ ନିଜ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ 1 ମିଲିୟନରୁ କମ୍ ଅର୍ଡର ଦେଖୁଛନ୍ତି, ଯାହାକି ପ୍ରାୟ 3 ନିୟୁତରୁ ଏହି ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ କରୁଥିଲେ |

   Related Posts