Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଆସନ୍ତା ୨୦ତାରିଖରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ ଫ୍ଲିପକାର୍ଟ, ଆମାଜନ୍ ଭଳି ଇ-କମର୍ସ ସେବା !

16/04/2020 at 4:49 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬।୪: ଫ୍ଲିପକାର୍ଟ, ଆମାଜନ ଏବଂ ପେଟିଏମ୍ ମଲ୍ ପରି ଅନଲାଇନ୍ ରିଟେଲ୍ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଅପ୍ରେଲ ୨୦ ତାରିଖ ପରେ ବ୍ୟବସାୟକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ସରକାର ସ୍ପଷ୍ଟ କରିନାହାନ୍ତି ଯେ, ଇ-କମର୍ସ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସାମଗ୍ରୀର ପରିବହନ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନା କେବଳ ଜରୁରୀ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ । ଏନେଇ ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବ ରହିଥିବାରୁ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା କୁହାଯାଉଛି ।

ବୁଧବାର ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏକ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଜାରି କରିଛି । ଏଥିରେ କେତେକ ସେବା ପାଇଁ ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ରିହାତି ଦିଆଯାଇଛି । ଫଳରେ ଦୈନନ୍ଦିନ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଣ ଜାରି ହୋଇପାରିବ । ତେବେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ କୁ ଆସନ୍ତା ୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିବାରୁ ଏହି ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଜାରି ହୋଇଛି । ଗାଇଡ୍ ଲାଇନରେ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଅପ୍ରେଲ ୨୦ରୁ କରୋନା ହଟ୍ ସ୍ପଟ୍ ନଥିବା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏଭଳି ସେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରିବ । ଫଳରେ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଲେଣି ।

ବାଣିଜ୍ୟିକ ଏବଂ ବେସରକାରୀ ସଂସ୍ଥାଗୁଡିକ ବିଷୟରେ ଏକ ସବଡିଭିଜନରେ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ଇ-କମର୍ସ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକୁ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ । ଇ-କମର୍ସ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକର ଗାଡି ଗୁଡିକୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଅନୁମତି ସହିତ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ । ଏହା କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ କୁହାଯାଇନାହିଁ ଯେ ଇ-କମର୍ସ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକୁ କେବଳ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ଯେ ସେମାନେ ବହି, ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଇତ୍ୟାଦି ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜରୁରୀ ଜିନିଷ ଯାହା ନୁହଁ ତାହା ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଇ ପାରିବେ କି ନାହିଁ ।

   Related Posts