Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସ ସଙ୍କଟ : ଆଜି କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସମ୍ମୁଖରେ ହାଜର ହେବେ କ୍ୟାପଟେନ୍ ଅମରିନ୍ଦର

22/06/2021 at 9:20 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୬ : ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସରେ ବଢୁଥିବା ବିବାଦ ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅଛନ୍ତି । ଆଜି କ୍ୟାପଟେନ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି ପ୍ୟାନେଲକୁ ଭେଟିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ପ୍ୟାନେଲରେ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ବିରୋଧୀଦଳର ନେତା ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡଗେଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଥିବାବେଳେ ହରିଶ ରାୱତ ଏବଂ ଜେପି ଅଗ୍ରୱାଲ ଏହାର ସଦସ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ସକାଳ ୧୧ଟାରେ ବୈଠକ ହେବାର ଅଛି ।

କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ସୋମବାର ପଞ୍ଜାବର କିଛି ନେତାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ଅମୃତସର ସାଂସଦ ଗୁରୁଜିତ ସିଂ ଔଜେଲା ଏବଂ ଫତେହଗଡ ସାହିବ ବିଧାୟକ କୁଲଜିତ ସିଂ ନାଗ୍ରା ସହ ଅନେତ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ । ଆଜି ବି ସେ ଆଉ କିଛି ନେତାଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ତେବେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନେତା ନବଜୋତ ସିଂଙ୍କ ସମର୍ଥମାନେ ପୁଣି ଥରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମୋର୍ଚ୍ଚା ଖୋଲିବା ନେଇ ବୈଠକରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ବଢିଛି ।

ପୂର୍ବରୁ ସିଦ୍ଧୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବ୍ୟବହୃତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏକ ସୋ ପିସ୍ ନୁହେଁ । ପଞ୍ଜାବ ୟୁନିଟରେ ଦଳଭେଦ ସମାଧାନ ପାଇଁ ଗଠିତ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ୟାନେଲ ଜୁନ୍ ୧୦ରେ ଦଳର ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଏହାର ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିଛି । ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ପ୍ୟାନେଲ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହଟାଇବାକୁ ସୁପାରିଶ କରିନାହିଁ ଏବଂ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ଆସନ୍ତା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ଏହା ବଦଳରେ ଦଳର ରାଜ୍ୟ ୟୁନିଟରେ ଅନେକ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ତେବେ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ । ପଞ୍ଜାବ କ୍ୟାବିନେଟକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ପ୍ୟାନେଲ ଚାହୁଁଛି । ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ଡେପୁଟି ସିଏମ୍ କରାଯିବା ବିରୋଧରେ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ବିରୋଧୀ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ କ୍ୟାବିନେଟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ପ୍ୟାନେଲରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ଏବଂ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ସମେତ ଦଳର ସମସ୍ତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ।

   Related Posts