Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଅମରିନ୍ଦରଙ୍କ ଫଟୋ ବମ୍, କହିଲେ ଏହି ସବୁ ନେତାଙ୍କ ରହିଛି ISI ସହିତ ସଂପର୍କ

26/10/2021 at 9:37 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୧୦: ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମ୍ବାଦିକ ଆରୁସା ଆଲାମଙ୍କ ସହ ବନ୍ଧୁତା ପାଇଁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ରହିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମ୍ବାଦିକ ଆରୁସାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିବା ଆଇଏସଆଇ ଲିଙ୍କ୍‌କୁ ନେଇ ସମାଲୋଚନାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ କ୍ୟାପଟେନ ପ୍ରତିଶୋଧ ପରାୟଣ ହୋଇ ପ୍ରତିପକ୍ଷଙ୍କ ଉପରକୁ ଫଟୋ ବମ୍ ଫିଙ୍ଗିଛନ୍ତି ।

ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମ୍ବାଦିକ ଅରୁସା ଆଲାମଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ବନ୍ଧୁତାକୁ ନେଇ ଚାଲିଥିବା ବିବାଦ ମଧ୍ୟରେ ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ସୋମବାର ନିଜ ଫେସବୁକ ପେଜରେ କିଛି ଫଟୋ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଏଥିମଧ୍ୟରେ ଆରୁସା ଦେଶର ବରିଷ୍ଠ ରାଜନେତା ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱଙ୍କ ସହ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । ଚିତ୍ରରେ ଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କର ପାକିସ୍ତାନର ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସି ଆଇଏସଆଇ ସହିତ ଲିଙ୍କ ଅଛି କି ନାହିଁ ବୋଲି ଅମରିନ୍ଦର ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ।

ଯଦି ସେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଭିସା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ନଥାନ୍ତେ ତେବେ ସେ ପୁଣି ଥରେ ଭାରତକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାନ୍ତେ ବୋଲି ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଆରୁସାଙ୍କ ସହ ବନ୍ଧୁତା ପାଇଁ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସ ଅମରିନ୍ଦରଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛି । ପଞ୍ଜାବର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଖଜିନ୍ଦର ରାନ୍ଧୱା ଗତ ସପ୍ତାହରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଆଇଏସଆଇ ସହ ଆରୁସାଙ୍କ ଲିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଯାଞ୍ଚ କରିବେ ।

ସୋମବାର, କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ତାଙ୍କ ଫେସବୁକ ପୃଷ୍ଠାରେ ଆରୁସା ଆଲାମଙ୍କ ୧୪ ଟି ଫଟୋ ସେୟାର କରି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି, ସୁଷମା ସ୍ୱରାଜ, ମୁଲାୟମ ସିଂ ଯାଦବ, ଅମର ସିଂ, ଅଶ୍ୱିନୀ କୁମାର, ଯଶୱନ୍ତ ସିହ୍ନା, ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସିହ୍ନା, ମହେଶ ଭଟ୍ଟ, ଶ୍ୟାମ ସରନ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ସେନା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି । ଜଗଜିତ୍ ସିଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆରୋରାଙ୍କ ସହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ।

କ୍ୟାପ୍ଟଟେନ୍ ଅମରିନ୍ଦର ତାଙ୍କ ଫେସବୁକ୍ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି- ମୁଁ ବିଭିନ୍ନ ମାନ୍ୟଗଣ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ଆରୁସା ଆଲାମର ଅନେକ ଫଟୋ ସେୟାର କରୁଛି । ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ISIର ଏଜେଣ୍ଟ । ଯେଉଁମାନେ ଏହା କୁହନ୍ତି ସେମାନେ କହିବା ପୂର୍ବରୁ ଚିନ୍ତା କରିବା ଉଚିତ୍ । ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତଃ ଏହି ସମୟରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଭିସା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି ।

ନଚେତ୍ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ପୁନର୍ବାର ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥା’ନ୍ତି । ଘଟଣାଟି ହେଉଛି, ମାର୍ଚ୍ଚରେ ମୁଁ ୮୦ ବର୍ଷର ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ଆରୁସୀ ଆଲାମ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ୬୯ ବର୍ଷର ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ମଧ୍ୟ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଚିତ୍ର ସେୟାର କରିଥିଲେ । କ୍ୟାପଟେନଙ୍କ ମିଡିଆ ପରାମର୍ଶଦାତା ଆରୁସା ଆଲାମଙ୍କ ସହ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଏକ ଚିତ୍ର ସେୟାର କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ପଞ୍ଜାବର ଡେପୁଟି ସିଏମ୍ ସୁଖଜିନ୍ଦର ସିଂ ରାନ୍ଧୱା, ସିଏମ୍ ଚରଣଜିତ୍ ସିଂ ଚାନ୍ନି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟିକୁ କ୍ୟାପସନ୍ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହା ମଧ୍ୟ ଲେଖା ଅଛି, “ଠିକ୍ ସେହିପରି” ।

ସୁଖଜିନ୍ଦର ସିଂ ରାନ୍ଧୱା କ୍ୟାପଟେନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି । ଏପରିକି ସେ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ଏବଂ ଆରୁସା ଆଲାମଙ୍କ ବନ୍ଧୁତାକୁ ଆଇଏସଆଇର ଲିଙ୍କ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ପଞ୍ଜାବର ସିଏମ ଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ପଞ୍ଜାବରେ କୌଣସି ବିପଦ ନଥିଲା । ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ କାହିଁକି ଏପରି ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି? ଏହା ପଛରେ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗ ଅରୁସା ଆଲାମ ଅଛନ୍ତି କି?

   Related Posts